Jak przyjemnie wypocząć w Gdańsku?

Jak przyjemnie wypocząć w Gdańsku?

Ciepłe miesiące coraz bliżej Przed nami kolejne lato. Pora na urlop i wakacje. Każdy z nas potrzebuje chociaż kilka dni na to, by oderwać się od codzienności, wyjechać i zmienić otoczenie.

Dobry odpoczynek pozwala odzyskać energię, pokonać odczucie znużenia i zmęczenia oraz poprawia nastrój. Jak zatem przyjemnie wypocząć w Gdańsku, by nabrać wiatru w żagle?

Gdańsk – miasto o bogatej historii, pełen tajemnic, które warto poznać, zabytków, które warto zobaczyć oraz miejsc nieoczywistych, nowoczesnych, które zaskoczą niejednego turystę. Można tu wypoczywać na setki sposobów w zależności, jaką formę odpoczynku preferujemy. 

Zacznijmy od tego, że na obszarze Gdańska znajduje się aż siedem strzeżonych kąpielisk, a wśród nich sześć wyróżnionych jest certyfikatem Błękitnej Flagi. Zatem miłośnicy plażowania będą mogli korzystać dowoli ze słońca, wpatrywać się w błękit wody i beztrosko spędzać czas na plaży. Oczywiście jedząc przy tym pyszną rybkę, smaczne gofry i korzystając z atrakcji, jakie na nich czekają niedaleko. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą dla siebie wiele zajęć, od parków rozrywki po wodne czy plażowe sporty.

 

Jeśli wolimy poszwendać się po mieście i poznać jego historię, warto zacząć od Traktu Królewskiego na Starym Mieście. Tam można zobaczyć wszystkie najważniejsze miejsca. Przejście ulicą Długą i Długim Targiem gwarantuje możliwość zobaczenia wszystkich głównych zabytków w Gdańsku. Trasa zaczyna się przy Bramie Wyżynnej, a kończy przy Zielonej Bramie. Obowiązkowo trzeba zrobić sobie zdjęcie przy Fontannie Neptuna.

Jeśli chcemy poznać Gdańsk z innej strony, warto zajrzeć w miejsca mniej oczywiste, które dość niedawno pojawiły się na mapie turystycznej miasta. Są to chociażby Ulica Elektryków i 100cznia albo Garnizon Kultury. To tętniące życiem przestrzenie, gdzie kultura przeplata się ze sztuką, rozrywką, sportem i rekreacją, a do tego dochodzi bogata oferta gastronomiczna. Koncerty, wystawy, miejsca, gdzie można posiedzieć i spędzić czas. Te stare części miasta, gdzie miejsca historyczne przeplatają się z nowoczesnością cieszą się dużym zainteresowaniem i powodzeniem.

 

Udając się do Gdańska warto wcześniej pomyśleć o noclegu. Dobrze zlokalizowane apartamenty na wynajem dają wiele korzyści. To komfort i wygoda, prywatność i luksus w przystępnej dla każdego cenie. Takie są m.in. apartamenty BillBerry: https://billberry-apartments.pl/pl/apartamenty-gdansk-wynajem

W pełni wyposażone, zachowują najwyższe standardy. Przestronne wnętrza otulą cię swoim ciepłem, mieszkania składają się z sypialni (lub dwóch), salonu z aneksem kuchennym, łazienki z wanną lub prysznicem. Wszystkie pomieszczenia są w pełni wyposażone i umeblowane. Na miejscu znajdziemy świeżą pościel i ręczniki, akcesoria łazienkowe oraz zestaw kosmetyków niezbędnych do codziennej toalety, a także dodatki typu deska do prasowania, suszarka, żelazko.

 

Wizyta w Gdańsku to za każdym razem niesamowita przygoda. Niezależnie czy jesteśmy tu pierwszy czy któryś z kolei raz, zawsze odkryjemy coś nowego, innego lub zachwycimy się do granic możliwości.