Prawidłowa dieta dla osób zmagających się z łysieniem

Prawidłowa dieta dla osób zmagających się z łysieniem

Wypadanie włosów, z którym ma problem wiele kobiet i mężczyzn, jest związane z genetyką, nieprawidłową dietą, stresem.

Warto zwrócić uwagę na styl życia, dietę, powinniśmy dostarczać do naszego organizmu odpowiednią ilość witamin oraz składników mineralnych, które będą miały zasadniczy wpływ na odżywianie naszych włosów, od samych cebulek aż po końce.

Prawidłowa dieta dla osób zmagających się z łysieniem

Jak skutecznie zahamować wypadanie włosów?

Wypadanie włosów to problem, który dotyczy co piątej kobiety oraz połowy mężczyzn, zwłaszcza w starszym wieku. Codziennie tracimy około 100 włosów, jest to proces naturalny, jeżeli jednak zauważymy, iż włosy wypadają częściej lub też pojawiają się ogniska łysienia, wówczas warto odpowiednio zareagować. Wypadanie włosów może mieć wiele form, może być to wypadanie plackowate, może dotyczyć także młodych osób. Wypadanie włosów możemy obecnie skutecznie leczyć za pomocą suplementów, które będą uzupełniały naszą codzienną dietę. Nie zawsze możemy dostarczyć odpowiednią ilość witamin do naszego organizmu, dlatego możemy wspomagać się suplementami. Dla naszych włosów bardzo ważna jest witamina B12, która odpowiada za metabolizm komórkowy, co ma bezpośredni wpływ na zdrowy wzrost włosów. Należy zwrócić także uwagę na witaminę D, w okresie letnim mamy jej pod dostatkiem, jednak w okresie jesiennym oraz zimowym należy uzupełniać braki.

Ważny jest także cynk, który zajmuje się aktywacją enzymów odpowiedzialnych za kolagen, białka które wzmacniają nasze cebulki. Jeżeli zauważymy niedobór cynku, może objawiać się on wzmożonym powstawaniem łupieżu, wypadaniem włosów, wówczas mogą one stracić także naturalny blask. Powinniśmy zadbać także o żelazo, które dostarcza tlen do naszego organizmu, w ten sposób nasze komórki mogą prawidłowo funkcjonować. Niedobór żelaza także jest powiązany z wypadaniem włosów, może być przyczyną łysienia plackowatego u mężczyzn. W diecie źródłem witamin i składników mineralnych są warzywa, świeże owoce, możemy także wybrać jajka, które są bogate w witaminę B, żelazo, aminokwasy oraz cynk. Dodatkowo warto spożywać rośliny strączkowe, banany, ryby, które zawierają witaminę B oraz magnez.

Jednak nawet najlepiej dobrana dieta może nie wystarczyć, aby zapewnić odpowiednią ilość składników mineralnych, witamin, które będą potrzebne do prawidłowego wzrostu naszych włosów. Dlatego możemy uzupełnić niedobór stosując suplementy na wzmocnienie włosów, które będą zawierały witaminy, składniki mineralne, często suplementy oparte są na naturalnych składnikach, które bardzo skutecznie uzupełniają niedobory naszej diety.