Jaki rodzaj szyb będzie najlepszy dla twojego projektu

Jaki rodzaj szyb będzie najlepszy dla twojego projektu

W pomieszczeniach biurowych oraz w domu czy mieszkaniu potrzebujemy dostępu do naturalnego światła.

Pomaga to zachować produktywność i dobre samopoczucie, czy to w pracy, czy w domu. W dzisiejszych czasach ludzie spędzają większość czasu w pomieszczeniach, dlatego zarządzanie światłem dziennym odbywa się przez szklane okna. Niezależnie od tego, czy chcesz zaprojektować idealną przestrzeń do pracy, czy nowy dom, okna z odpowiednim rodzajem szkła stanowią podstawę projektowania każdego budynku.

Jaki rodzaj szyb będzie najlepszy dla twojego projektu

Szyby zespolone do oprawy okiennej

Okna będą odpowiadać za komfort termiczny w budynku. Nieefektywne zarządzanie ciepłem przechodzącym przez okna może radykalnie obniżyć efektywność energetyczną domu. W efekcie we wnętrzach latem będzie nadmiernie gorąco, a zimą zbyt chłodno. Zwiększy to użycie urządzeń grzewczych i chłodzących, a co za tym idzie rachunki za energię. Rodzaj szyby okiennej zastosowanej w pomieszczeniach powinien zapobiegać utracie ciepła zimą i jego wzrastaniu latem. Niewydajne energetycznie szkło może obciążać system klimatyzacji, a zbyt duże odblaski mogą sprawić, że siedzenie w pomieszczeniu będzie mało komfortowe.

Dobrą wiadomością jest to, że wraz z pojawieniem się wysokowydajnych rozwiązań szyb okiennych zespolonych, okna są w stanie rozwiązać problemy związane z dyskomfortem termicznym. W nowoczesnych domach duży nacisk kładzie się na estetykę, a często osiąga się to dzięki dużym oknom. Konsultując się ze sprzedawcą szkła okiennego, zapytaj o podstawowe wskaźniki wydajności szkła, a mianowicie o wartości R i wartości U, są one miarą strat ciepła. Okna o wysokim współczynniku R lub niskim współczynniku U zapewnią najlepszy komfort cieplny w domu bez uszczerbku dla wyglądu gotowego okna.

Musisz wybrać odpowiednie szyby zespolone, które są mocne i wytrzymałe. Ponadto, jeśli masz dzieci biegające i bawiące się w domu, potrzebujesz okien i drzwi wykonanych z bezpiecznego szkła. Szkło laminowane lub szkło hartowane byłoby idealnym rozwiązaniem. Oba te rodzaje szkła są mocniejsze niż zwykłe szkło i są odporne na silne uderzenia.