Inwigilacja w internecie, a możliwość zadbania o prywatność we własnym mieszkaniu.

Inwigilacja w internecie, a możliwość zadbania o prywatność we własnym mieszkaniu.

Któż z nas nie korzysta w dzisiejszych czasach z internetu? Chyba tylko tak zwani „Buszmeni”, którzy nawet nie posiadają telefonu komórkowego.

Każdy z nas posiada jakieś konto internetowe, czy to na Facebooku, czy na skrzynce pocztowej Gmail czy nawet w takich serwisach randkowych jak Badoo. Jeśli wydaje nam się, że nasza prywatność jest tam chroniona wszelkimi możliwymi sposobami to powinniśmy być świadomi również tego, że tak naprawdę wszystkie zabezpieczenia wymyślił człowiek, więc znajdzie się inny człowiek, który te zabezpieczenia będzie potrafił obejść. Wykradane są najróżniejsze nasze dane, od podstawowych takich jak imię i nazwisko, po datę urodzenia, miejsce zamieszkania czy nawet to co piszemy do innych osób za pomocą właśnie tego typu kont. Nasza prywatność jest naruszana na każdym kroku, tyczy się to również takich miejsc jak nasze mieszkanie. Któż z nas nie widział bloków postawionych okno w okno, gdzie zupełnie nieznany sąsiad może zajrzeć nam przez okno czy balkon do naszego mieszkania. Nikt z nas tego nie lubi. Jest wiele rozwiązań by tego typu proceder umniejszyć. Chociażby żaluzje i rolety, które są montowane na potęgę. Jednak na balkonie, nie zamontujemy rolet.

Inwigilacja w internecie, a możliwość zadbania o prywatność we własnym mieszkaniu.

Są jednak inne rozwiązania.

Dla przykładu na swoich balkonach możemy założyć dodatkowe zasłony, które w skuteczny sposób będą niwelować wścibskość naszych sąsiadów jak również chociażby przechodniów. Wykonane one są z materiału, który w bardzo prosty sposób się czyści i nie wymaga niezwykłej pielęgnacji. Dlatego są bardzo dobre jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Dodatkowo warto wspomnieć że sposób montażu tego typu zasłon jest naprawdę prosty. Specjalne oczka przygotowane przez producenta sprawiają, że montażem tego typu zasłon mógłby zająć się nawet nastolatek, nie potrzebny jest tod tego specjalista. zasłona na balkonie poprawi naszą prywatność, ale także w gorące dni pozwoli by temperatura w naszym mieszkaniu nie rosła znacznie.