Czy samo mycie wystarczy? Czy powinniśmy suszyć karoserię?

Czy samo mycie wystarczy? Czy powinniśmy suszyć karoserię?

Kobiety dbają o siebie przed lustrem godzinami, a mężczyźni z kolei dbają o swoje auta, nie licząc już nawet w godzinach, a raczej dniach.

Do najczęstszych czynności przy aucie oczywiście możemy zaliczyć jego mycie z zewnątrz. Jednak czy ktoś z was zastanawiał się nad skutecznością mycia powierzchni lakieru naszego auta na zwykłej bezdotykowej myjce? Nie trzeba być detailerem by mieć świadomość tego, że mycie na bezdotykowych myjkach nie przynosi zbyt większego skutku przy usuwaniu trudniejszych zabrudzeń z lakier. Tego rodzaju mycie pozwoli jedynie na usunięcie prostego kurzu czy naloty z piasku, jednak brudy, który zdążył już porządnie zaschnąć nie ruszymy samą lancą pod ciśnieniem, nie pozbędziemy się z powierzchni lakieru uporczywych owadów, zaschniętego błota czy innych poważnych zabrudzeń. Podobnie jest jeśli chodzi o suszenie auta – jeśli wyjeżdżasz z myjni bez odpowiedniego osuszenia samochodu to śmiało możemy powiedzieć, że nie dbasz o auto. Zanim dojedziesz pod dom, choćby miało to być zaledwie kilkaset metrów, możesz być pewien, że na powierzchni lakieru Twojego samochodu osadzi się kurz i brud z powietrza, a to wszystko dzięki kroplom wody, które nie zostały wysuszone.
Nie mniej jednak najlepszą metodą mycia auta jest mycie ręczne, mycie na spokojnie, z odpowiednio wielkim wiadrem, odpowiednimi detergentami oraz produktami do osuszania auta. Na rynku istnieje wiele środków takich jak szampony do mycia samochodów, warto zaopatrzyć się w taki, nawet jeden z tańszych, będzie zawsze lepszy niż płyn do mycia naczyń. Po drugie odpowiednia gąbka do mycia auta to już kolejny krok do sukcesu. Czy samo mycie wystarczy? Czy powinniśmy suszyć karoserię?

Kolejnym etapem jest oczywiście suszenie.

Możemy do tego wykorzystać tylko ściereczki z mikrofibry, jednak warto kupić nawet najprostszą ściągaczkę do wody, by pozbyć się nadmiaru kropel z powierzchni samochodu. Wszelkiego rodzaju niezbędne produkty do tego procesu znajdziesz tutaj https://detailingstore.pl/12-mycie-i-suszenie. Możesz być pewien, że wszystkie są oryginalne, a zdecydujesz się na konkretny dzięki opiniom innych klientów.