OC dla młodych kierowców

OC dla młodych kierowców

Młody kierowca, który planuje kupić pierwszy samochód, musi wiedzieć, że cena, jaką będzie płacił za OC, będzie wyższa niż w innych przypadkach.

Dlaczego ubezpieczenie dla młodych kierowców jest drogie? Czy koszt może być mniejszy? Według Towarzystw Ubezpieczeniowych młodszy kierowca będzie bardziej skłonny do ryzyka, potwierdzają to także statystyki policyjne. Ponad 20% wszystkich spowodowanych wypadków odbywa się z udziałem osoby młodej, która dopiero odebrała prawo jazdy. Są to osoby w wieku 18-24 lata, a główną przyczyną kolizji i wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Niestety, ale śmierć ponad połowy osób, które tracą życie w wypadkach, jest spowodowana przez osoby młode. Osoby te często nie zdają sobie jeszcze sprawy z warunków panujących na drodze, są pewni siebie, skłonni do ryzyka i nie mają doświadczenia. To wszystko sprowadza się do brawurowych zachowań, które niestety często kończą się tragicznie.

OC dla młodych kierowców

Dlaczego ubezpieczenie dla młodych kierowców jest drogie?

Nie ma się, co dziwić, że ubezpieczyciele traktują inaczej osoby młode i te nie mają zniżek na OC. Nie zmieni się to, póki w szkołach nauki jazdy nie będą przedstawiane na przykład obrazy czy filmy z miejsc wypadków. To może uzmysłowić młodemu pokoleniu, jakie niebezpieczeństwa czekają na nich na drodze i że odpowiadają nie tylko za swoje życie, ale również za życie innych osób, które uczestniczą w ruchu drogowym. OC dla młodych może być nawet kilkaset złotych wyższe. Na cenę końcową wpływ ma także zawód, miejsce zamieszkania, stan cywilny, marka samochodu i wielkość silnika. Osoby z większych miast za OC zapłacą więcej, to samo tyczy się nowych samochodów i takich z większą objętością silnika. Zawody, które są uważane za bardziej rozsądne i odpowiedzialne typu lekarz, rolnik, pielęgniarz mają szansę zniżkę uzyskać. Dlaczego ubezpieczenie dla młodych kierowców jest drogie? Takie zawody przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe są uznane za takie, w których podejmuje się mniejsze ryzyko niż na przykład kelner czy barman. Stan cywilny i posiadanie dzieci, są także czynnikiem, który może obniżyć cenę za OC. W internecie możemy skorzystać z porównywarek OC, gdzie łatwo i szybko można wyliczyć, jaką składkę będziemy musieli zapłacić. Ranking takich stron dostępny jest pod adresem: Dlaczego ubezpieczenie dla młodych kierowców jest drogie?.