Najlepsze wskazówki ułatwiające blogowanie

Najlepsze wskazówki ułatwiające blogowanie

Blogi mogą być wykorzystywane do celów biznesowych lub jako proste hobby.

Bez względu na to, jaki jest Twój cel, blog jest zbudowany z Twoich myśli i pomysłów. Chcesz jednak jak najlepiej z tym zrobić, więc inni przyjdą do Twojej witryny, aby to zobaczyć. Czytaj dalej, aby uzyskać sugestie i wskazówki dotyczące blogowania, które pomogą Ci zdobyć wiedzę o całym procesie.Upewnij się, że publikujesz bardzo często na blogach, które prowadzisz. Powinieneś starać się publikować co najmniej raz na każdym blogu każdego dnia w dni powszednie. Oczywiście publikowanie kolejnych jest zawsze mile widziane. To pokazuje odwiedzającym, że jesteś bardzo aktywnym blogerem, co sprawi, że będą bardziej skłonni do odwiedzania Twoich blogów.Dobrym sposobem na zwiększenie ruchu na swoim blogu jest dodawanie komentarzy na blogach innych osób. Czytnik Google to doskonała metoda organizowania innych interesujących, ale powiązanych blogów. Komentuj regularnie, jeśli chcesz coś powiedzieć.W ogóle niczego nie kopiuj. Plagiat jest naprawdę poważny i może spowodować utratę wiarygodności, robiąc coś takiego. Chociaż nawet pisarz-amator może odnieść sukces w blogowaniu, pokazanie swojej pasji poprzez unikalne treści jest jedynym sposobem na osiągnięcie swoich celów.Nie publikuj bloga i idź dalej. Musisz wchodzić w interakcje z ludźmi, którzy zostawiają komentarze na Twoim blogu. Kiedy Twoi czytelnicy wiedzą, że mogą porozmawiać z Tobą za pośrednictwem Twojego bloga, jest bardziej prawdopodobne, że zachowasz ich jako aktywnych czytelników, którzy śledzą to, co robisz. Jeśli publikujesz bez komentowania, w końcu Twoi czytelnicy przeniosą się na bardziej zielone pastwiska.Uprość swój blog, unikając nadmiernej ilości multimediów. Najlepsze wskazówki ułatwiające blogowanie

Chociaż zdjęcia i okazjonalne filmy są zdecydowanie miłym akcentem, twoje słowa są ważniejsze niż umiejętność umieszczania nieprzyjemnych GIF-ów lub zdjęć w swoich postach na blogu.

Twoi czytelnicy docenią równowagę w swoich postach i cieszenie się zarówno słowem pisanym, jak i elementami wizualnymi.Upewnij się, że Twoje posty nie wywołują odpowiedzi „Jest za długi, więc nie przeczytałem” od czytelników. Badania pokazują, że ludzie szybciej przestają zwracać uwagę podczas czytania w Internecie niż podczas czytania druku. Z tego powodu postaraj się, aby posty zawierały mniej niż 300 słów. Niektóre rodzaje postów, takie jak artykuły naukowe, nie tracą uwagi w takim stopniu, jak inne, więc poznaj swoich odbiorców.Spróbuj poprosić czytelników o opinię. Koniecznie wejdź z nimi w interakcję. Nie zakładaj, że dokładnie wiesz, czego Twoi czytelnicy chcą od bloga, spróbuj zapytać ich wprost. Można to zrobić w swoich komentarzach, tworząc specjalny post z informacją zwrotną za pośrednictwem poczty e-mail lub sieci społecznościowych, takich jak Twitter. Możesz nawet korzystać ze społeczności internetowych.Zapoznaj się z różnymi platformami blogowymi dostępnymi w Internecie i ich zestawami funkcji, zanim wybierzesz, z czego będziesz korzystać. WordPress, Blogger i Tumblr to trzy najpopularniejsze i wszystkie mają swoje wady i zalety. Przeprowadź badania na różnych platformach i zobacz, co najlepiej odpowiada Twoim celom.Spraw, aby Twoje pisanie i tematy, o których piszesz, kusiły Twojego czytelnika. Zawsze chcesz, aby chcieli więcej i nie mogli się doczekać następnego posta. Jeśli jesteś w stanie to zrobić w 90% przypadków, wiele osób będzie wracało, aby często sprawdzać Twojego bloga.Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, możesz zauważyć, że budowanie bloga to przede wszystkim ciężka praca i zastosowanie kilku podstawowych sztuczek branżowych. To jest trudna część; ten artykuł zawiera więcej informacji, które mogą Ci pomóc. Dokąd idziesz, to całkowicie twój wybór.