Specjalistyczne doradztwo kredytowe

Specjalistyczne doradztwo kredytowe

Klienci banków, którzy decydują się na kredyt hipoteczny, muszą zwrócić uwagę na wiele czynników, które będą wpływały na jego koszt, miesięczną ratę.

Często będzie to wydatek rzędu kilkuset tysięcy, w przypadku kredytu hipotecznego na budowę domu mogą być do kwoty pomiędzy 500 000 a 1 000 000 złotych. Doradcy kredytowi to osoby, które posiadają odpowiednie przygotowanie, zdały egzamin, aby móc doradzać klientom w kwestiach finansowych, będą to przykładowo kredyty czy też ubezpieczenia. Jest to osoba, która będzie poszukiwała dla swojego klienta najbardziej korzystnego kredytu, według prawa doradca nie może pobierać prowizji od klienta, jednak często otrzymuje ją od banku.

Specjalistyczne doradztwo kredytowe

Na czym polega pomoc doradcy kredytowego?

Doradca finansowy wybiera najbardziej korzystny rodzaj kredytowania dla swojego klienta, jest to osoba zorientowana na rynkach finansowych, wie w jaki sposób obliczyć wszystkie koszty, sprawdzić zapisy umowy. Dzięki temu klient upewnia się, że będzie spłacał najniższą ratę kredytową. Często analiza kredytu jest dość trudna ze względu na wiele różnych kosztów, jakie naliczają banki. Każdy bank stara się ocenić zdolność kredytową klienta, któremu chce udzielić pożyczki, dlatego wraz z doradcą finansowym będziemy mogli przeanalizować naszą obecną sytuację, sprawdzić w jaki sposób możemy zwiększyć nasze możliwości, jeżeli chodzi o finanse. Banki biorą pod uwagę nasze dochody, comiesięczne wydatki, związane przykładowo z utrzymaniem rodziny, prowadzeniem domu, są to czynsze, opłaty za media. Kolejną grupę stanowią nasze zobowiązania, takie jak kredyty czy też pożyczki, doradca może zaproponować nam wcześniejszą spłatę, jeżeli kwota nie jest wysoka, lub też przykładowo kredyt konsolidacyjny, który obniży comiesięczną ratę.

W przypadku dużych kredytów hipotecznych banki mogą naliczać wiele różnych opłat, będzie to także ubezpieczenie, różnego rodzaju prowizje czy też opłata za wcześniejszą spłatę kredytu. Skutecznym sposobem na obniżenie kosztów kredytu jest w tym przypadku wyższy wkład własny, kredyt brany wspólnie z małżonkiem. Dzięki temu możemy liczyć na bardziej preferencyjne warunki. Rolą doradcy kredytowego będą także negocjacje z bankiem, aby obniżyć koszty niektórych prowizji, może być to także znalezienie ubezpieczyciela we własnym zakresie.

Doradcy kredytowi często posiadają dość szeroką ofertę, mogą zaoferować pomoc przy uzyskaniu wiele różnych kredytów. Na stronie internetowej https://www.strzylak.pl/oferta możemy zapoznać się z usługami doradcy kredytowego, który posiada duże doświadczenie. Dzięki temu możemy liczyć na wybranie kredytu o najniższym oprocentowaniu i kosztach całkowitych. Doradca pomoże również w przygotowaniu dokumentacji oraz złożeniu wniosku.