Dobre rady dla osób cierpiących na raka

Dobre rady dla osób cierpiących na raka

Jeśli niedawno zdiagnozowano u Ciebie raka, musiałeś radzić sobie z szokiem, a nawet żalem.

Teraz nadszedł czas, aby zostać wojownikiem. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie z chorobą i nadal cieszyć się życiem.To całkiem normalne, że chorzy na raka czują się nieatrakcyjni. Poczucie własnej wartości jest na najniższym poziomie i nic nie wydaje się być w porządku. To świetny czas na rozpieszczanie siebie! Kiedy poczujesz się wystarczająco dobrze, weź przyjaciela i wyjdź na lunch. Zrób sobie paznokcie lub kup nowy strój. Wykonywanie normalnych, codziennych czynności może sprawić, że znów poczujesz się częścią życia i zmienisz całe nastawienie!Istnieje kilka nowotworów związanych z używaniem tytoniu i alkoholu. Wśród nich są nowotwory płuc, wątroby, jamy ustnej i gardła. Jak widać, istnieje znaczne ryzyko, gdy ludzie decydują się na palenie i picie alkoholu w nadmiarze. Możesz zmniejszyć ryzyko wielu rodzajów raka poprzez niepalenie, żucie tytoniu i picie alkoholu.Dodanie ćwiczeń do codziennych czynności ma kluczowe znaczenie podczas walki z rakiem. Ćwicząc, powoduje to pompowanie krwi w całym ciele. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Ćwiczenia poprawiają krążenie, co może pomóc niektórym zabiegom efektywniej przemieszczać się po organizmie.Oprócz rozmowy z bliskimi przyjaciółmi, członkami rodziny i lekarzem, powinieneś również spróbować porozmawiać z innymi pacjentami z rakiem.

Ci, którzy mieli doświadczenie z rakiem z pierwszej ręki, będą wiedzieć lepiej niż ktokolwiek inny, przez co przechodzisz i mogą zaoferować wsparcie i podzielić się doświadczeniami, które pomogą Ci przejść.Przygotuj siebie i swoją rodzinę na najgorsze, jeśli masz raka. Zawsze chcesz pozostać optymistą, ale musisz też być realistą. Powinieneś mieć wszystko zaplanowane, jeśli wydarzy się najgorsze i nie wyzdrowiejesz. To przygnębiające i niesamowicie smutne, ale jest to możliwa prawda, z którą się zmagasz i trzeba się nią zająć.Jeśli zdiagnozowano u Ciebie raka, powinieneś chcieć skorzystać z pomocy z dowolnego miejsca. Pomoc może pochodzić od rodziny i przyjaciół, miejsca kultu, a nawet całej społeczności. Możesz tam znaleźć pomoc; pamiętaj, aby to wziąć. Możesz nie być w stanie pracować z rakiem, a emocjonalne żniwo może być zbyt duże, aby poradzić sobie samemu.Jeśli poznałeś historię medyczną swojej rodziny w zakresie raka, powinieneś porozmawiać z profesjonalistami o tym, co możesz zrobić w przyszłości. Specjaliści od raka będą dokładnie wiedzieć, jakie kroki możesz podjąć, aby upewnić się, że choroba zostanie złapana na czas, abyś mógł prowadzić normalne, zdrowe życie.Węglowodany proste mogą w rzeczywistości zwiększać ryzyko zachorowania na raka, ale węglowodany złożone, takie jak produkty pełnoziarniste, znacznie zmniejszą to ryzyko. Kiełki, otręby i bielmo całych ziaren są bardzo bogate w błonnik, witaminy i minerały i mogą pomóc w zapobieganiu nowotworom żołądka, okrężnicy i innych częściach ciała.W przypadku kobiet mammografia to świetny sposób na zapobieganie rakowi piersi. Regularnie zaplanowana mammografia pozwala lekarzom wykryć wszelkie guzki w tkance piersi. Guzki w tkance piersi są prawdopodobną oznaką raka piersi. Samobadania piersi powinny być również wykonywane przez kobiety w domu.Przede wszystkim najważniejszym kluczem, którego nauczyłeś się podczas tych wskazówek, jest to, że musisz chcieć być lepszy. Nawet jeśli jest to tylko sugerowane, a nie skierowane bezpośrednio, motywacja i chęć odniesienia sukcesu są tym, co popchnie cię do pokonania tego wroga. Wraz z odpowiednimi informacjami możesz być zwycięskim wojownikiem w każdym scenariuszu.