Konopie indyjskie najlepiej jest uprawiać z nasion

Konopie indyjskie najlepiej jest uprawiać z nasion

Podczas uprawy zwykłych nasion niektóre nie wykiełkują, a niektóre trzeba będzie wyrzucić, ponieważ okażą się roślinami męskimi.

W przypadku nasion feminizowanych niektóre z nich nie wykiełkują, ale większy ich procent zamieni się w rośliny kwitnące, ponieważ nie będzie żadnych samców.

Konopie indyjskie najlepiej jest uprawiać z nasion

Hodowcy często wybierają odmianę shaman dutch passion

Jeśli chcesz wyhodować łącznie sześć roślin konopi na pąki i kupujesz zwykłe nasiona, zacznij od około 4 razy większej liczby nasion, czyli 24. Niektóre ziarna nie wykiełkują, a niektóre okażą się samcami, a wtedy z pozostałych będziesz chciał wybrać do sześciu najlepszych fenotypów. Jeśli uprawiasz nasiona feminizowane, prawdopodobnie możesz zacząć od około dwa razy większej liczby nasion w tym przypadku, czyli około 12, aby uzyskać sześć najlepszych roślin do uprawy. Upewnij się jednak, że zawsze trzymasz się obowiązującego w twoim kraju limitu uprawy roślin na własny użytek.

Niektóre odmiany konopi indyjskich rosną dłużej niż inne. W zależności od tego, czy uprawiasz rośliny na zewnątrz czy w pomieszczeniu, możesz chcieć wyhodować szybszą odmianę marihuany, jeśli mieszkasz w klimacie, w którym na początku sezonu robi się zimno i mokro. Na przykład odmiany indica są znane z tego, że mają krótszy czas kwitnienia niż sativa. Wszystkie niezbędne informacje powinny być dostępne przy zakupie wysokiej jakości nasion konopi indyjskich.

Często można stwierdzić, które rośliny lub genetyka będą się rozwijać od samego początku. Pomoże ci to określić, z których roślin chcesz pobrać sadzonki dla klonów lub do hodowli, jeśli chcesz stworzyć własny bank nasion. Dzięki klonowaniu nie musisz kupować nowych nasion za każdym razem, gdy chcesz wyhodować kolejną roślinę, po prostu bierzesz sadzonkę starej rośliny, nie musisz kiełkować nasion ani określać ich płci i pozbywać się roślin męskich. Nasiona feminizowane odmiany shaman dutch passion możesz zakupić w sklepach online. Niestety klony z czasem ulegają degradacji i ciężko je utrzymać w istniejącej hodowli, ponieważ mają inne zapotrzebowanie na światło i składniki odżywcze niż rośliny dorosłe. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem uprawa roślin z wysokiej jakości nasion feminizowanych.