Czego musisz się nauczyć o komputerach stacjonarnych

Czego musisz się nauczyć o komputerach stacjonarnych

Komputery z dnia na dzień stają się coraz mniejsze i bardziej zaawansowane, ale komputery stacjonarne są nadal używane do wielu zastosowań.

Podczas gdy wiele osób ma tylko laptopa, inni wolą swój model stacjonarny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach i wadach posiadania komputera stacjonarnego, w tym artykule wymieniono najważniejsze z nich.Ostrożnie wybierz komponenty, jeśli budujesz swój komputer stacjonarny. Niektóre płyty główne są niezgodne z określonymi markami procesorów. Niektóre jednostki RAM będą działać tylko z określoną płytą główną. Kupując przedmioty, sprawdź, czy będą ze sobą współpracować. Może to zaoszczędzić sporo czasu i bólu głowy, jeśli zbudujesz własny komputer.Jeśli masz biuro w domu lub małą firmę, laptop prawdopodobnie nie spełni wszystkich Twoich potrzeb. Podczas gdy komputer przenośny jest świetny, gdy jesteś poza domem, model stacjonarny jest lepszy, jeśli potrzebujesz drukarki, kopiarki, faksu i skanera. Ponadto wiele osób uważa, że ​​pisanie na zwykłej klawiaturze jest łatwiejsze niż praca na laptopie.Kupując komputer stacjonarny z zamiarem tworzenia własnych płyt DVD lub CD, upewnij się, że model, który rozważasz, ma zintegrowaną nagrywarkę płyt. Chociaż większość nowych wersji będzie miała tę funkcję, nieodkrycie, że konkretny model nie może prowadzić do wielkiej frustracji. Postaraj się z góry oszczędzić sobie pogorszenia.Szukając odpowiedniego komputera stacjonarnego do swoich potrzeb, zwróć szczególną uwagę na zamierzony typ połączenia internetowego, a także na to, czy potencjalny model komputera stacjonarnego ma modem. Jeśli nie możesz połączyć się z szerokopasmowym łączem ze względu na swoją lokalizację, będziesz potrzebować modemu. W przeciwnym razie możesz kupić komputer, który go nie ma.Jeśli planujesz używać komputera stacjonarnego jako urządzenia rozrywkowego, nie ignoruj ​​jakości głośników. Moje 4 Ściany - Wykończ dom lub mieszkanie razem z nami!

Monitor z małymi głośnikami może dawać słabą jakość dźwięku.

Możesz lepiej kupić zestaw głośników zewnętrznych, niż polegać na głośnikach w monitorze.Kupując komputer, nie zakładaj, że nowy system jest w rzeczywistości nowy. Wiele z najlepszych ofert to odnowione systemy, co jest otwarcie uznawane. Sprzedawcy będą jednak często mówić, że były to tylko systemy stojące na półkach wystawowych lub kupione i szybko zwrócone. W niektórych przypadkach systemy te mają nawet dekadę i właśnie wróciły z dzierżawy biznesowej.Zawsze sprawdzaj opinie klientów na temat modelu komputera przed jego zakupem. Opinie klientów są dostępne w większości witryn internetowych sprzedawców. Z tych recenzji możesz dowiedzieć się, czy konkretny model, który Cię interesuje, przegrzewa się, ma problemy z prędkością lub inne problemy, z którymi nie chcesz sobie radzić.Odnowione komputery to doskonały wybór, gdy szukasz niedrogiego komputera. Wiesz, że będą działać dobrze, ponieważ zostały rygorystycznie przetestowane przed wystawieniem ich na sprzedaż. Ponadto często są wyposażone w ulepszenia, dzięki którym są tak dobre, jak nowe urządzenia na rynku.Jeśli możesz, wybierz komputer stacjonarny z łącznością peryferyjną z przodu obudowy. Wiele dzisiejszych komputerów ma z przodu co najmniej dwa porty USB. Może to zaoszczędzić wielu problemów, gdy przejdziesz do podłączania, zwłaszcza jeśli Twój pulpit jest ukryty.Jeśli zaczynałeś od laptopa, ale zastanawiasz się nad modelem stacjonarnym, ten artykuł zawiera cenne informacje na ten temat. Podobnie jak prawie wszystko w świecie elektroniki, komputery stacjonarne nieustannie ewoluują. W tym artykule przedstawiono najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę, jeśli zdecydujesz się na zakup modelu stacjonarnego.