Zmagasz się z depresją? Przeczytaj ten artykuł teraz

Zmagasz się z depresją? Przeczytaj ten artykuł teraz

Strategią pomagania sobie w radzeniu sobie z depresją jest klepanie się po plecach.

Brzmi łatwo, ale dla osoby w depresji jest to prawie niemożliwe. Jeśli zdajesz sobie sprawę, że trudno jest sobie pochwalić, być może nadszedł czas, aby wypróbować te wskazówki, które pomogą Ci zdobyć oklaski.Upewnij się, że śpisz około ośmiu godzin w nocy. Osoby z depresją śpią za mało lub za dużo. W obu przypadkach ucierpi zarówno nastrój, jak i zdrowie. Zaplanuj swoje wzorce snu tak, aby każdej nocy spać odpowiednią ilość czasu.Zażegnaj depresję, rozwijając swoje zainteresowania. Jednym z głównych czynników depresji jest brak zainteresowań i zajęć, które sprawiają Ci przyjemność. Posiadanie ujścia dla swoich zainteresowań bardzo przyczynia się do poczucia własnej wartości i szczęścia. Robienie rzeczy, które lubisz, czy to malowanie, piesze wędrówki, czytanie czy wolontariat, odwraca uwagę od problemów i daje ogromną satysfakcję.Jeśli cierpisz na depresję, ważne jest, abyś nie myślał o negatywnych myślach. Myśląc o negatywnych rzeczach, zauważysz, że objawy depresji po prostu się pogorszą. Zamiast tego skup się na rzeczach i ludziach w swoim życiu, które sprawiają, że czujesz się dobrze i szczęśliwy.Posłuchaj mówców motywacyjnych. Kiedy jesteś w depresji, twój wewnętrzny głos staje się coraz bardziej negatywny. Nie dawaj temu głosowi szansy, by cię powalił. Kiedy poczujesz, że twój wewnętrzny głos zaczyna być negatywny, chwyć nagranie swojego ulubionego mówcy motywacyjnego i pozwól mu przez chwilę być twoim wewnętrznym głosem. Napełni twój umysł podnoszącymi na duchu słowami zamiast pesymizmem.Prowadzenie osobistego dziennika może być bardzo skuteczną metodą radzenia sobie z depresją. Dziennik dzienny to bezpieczne miejsce, w którym możesz dać upust swoim frustracjom i zgłębić swoje uczucia, bez wścibskich oczu i niechcianych pytań. Zmagasz się z depresją? Przeczytaj ten artykuł teraz

W miarę upływu czasu zastanawiając się nad swoim dziennikiem, możesz śledzić swoje postępy, śledzić swój stan emocjonalny i wyłapywać wzorce zachowań lub możliwe wyzwalacze problemów.Noś ubrania, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwy.

Twoje ubranie powinno odzwierciedlać nastrój, w którym chcesz się znaleźć, a nie nastrój, w którym aktualnie się znajdujesz. Załóż coś kolorowego i zabawnego, co sprawi, że będziesz się uśmiechać, gdy na nie spojrzysz. Wybierz swój ulubiony strój, nawet jeśli jest formalny, i noś go w domu, aby poprawić sobie humor.Uśmiechnij się do siebie w lustrze, nawet jeśli czujesz się przygnębiony. Prosty akt uśmiechu może sprawić, że poczujesz się szczęśliwszy. Możesz też spróbować śmiać się histerycznie w śmiesznie udawanym śmiechu. Po pewnym czasie ten fałszywy uśmiech lub fałszywy śmiech może zmienić się w prawdziwy, gdy zaczniesz czuć się wystarczająco głupio z powodu tego, co robisz.Cierpienie na depresję może być bardzo długą, zniechęcającą podróżą. Jednym ze sposobów na poprawę samopoczucia jest codzienne 30 minut ćwiczeń. Szczególnie długie spacery na świeżym powietrzu mogą sprawić, że poczujesz się odświeżony i szczęśliwy, zamiast siedzieć w tym samym otoczeniu dzień po dniu.Dodaj więcej hobby do swojego codziennego schematu, jeśli zdiagnozowano u Ciebie depresję. Nowe zajęcia i zainteresowania mogą złagodzić Twoje problemy z codziennym życiem, a także pomóc w zabawie. Budowanie domków dla ptaków, odnawianie starych mebli i pisanie dzienników to hobby, które mogą pomóc Ci odzyskać motywację.Nigdy nie rezygnuj z próbowania nowych sposobów wychodzenia z depresji. Doskonalenie się wymaga czasu i prawdziwego wysiłku. Jeśli popracujesz nad tymi wskazówkami, może się okazać, że życie może być satysfakcjonujące i że jest na co czekać. Już samo przeczytanie tego artykułu dowodzi, że jesteś na dobrej drodze do lepszego samopoczucia.