Cierpisz na alergie? Wypróbuj te wskazówki dla ulgi

Cierpisz na alergie? Wypróbuj te wskazówki dla ulgi

To może być prawdziwym wyzwaniem, próbując przetrwać każdego dnia, cierpiąc na objawy alergii, takie jak kichanie, łzawienie oczu i kaszel! Jeśli masz alergie, nadszedł czas, aby zrobić to, co musisz zrobić, aby walczyć.

Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby poradzić sobie z alergiami.Jeśli dokuczają Ci różne alergie w Twoim domu, spróbuj umieścić jeden lub dwa osuszacze w pomieszczeniach wspólnych. Zmniejszenie wilgotności o co najmniej połowę może naprawdę ograniczyć potencjalny wzrost pleśni, a wiadomo, że pleśń w dużym stopniu przyczynia się do alergii.Miej osobne buty do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Jeśli dużo pracujesz w ogrodzie lub po prostu lubisz przebywać na świeżym powietrzu, przygotuj parę butów specjalnie do tych czynności. Kiedy nadejdzie czas, aby wejść do domu, twoje buty wraz z pyłkami i kurzem, które niosą, możesz zostawić przy drzwiach – minimalizując alergeny, które dostają się do twojego domu.Pierz pościel przynajmniej raz w tygodniu. Pomoże to wyeliminować wszelkie wyzwalacze alergii, które możesz napotkać, takie jak pyłki. Podczas prania pościeli należy używać gorącej wody, aby zniszczyć nagromadzony pyłek. Pomoże Ci to łatwiej oddychać w nocy.Ludzie mogą cierpieć na alergie w każdym wieku. Wielu Baby Boomers dorastało bez dostępu do testów alergicznych i innych zasobów medycznych. Od dziesięcioleci żyją z objawami alergii. Reakcje alergiczne często manifestują się inaczej u seniorów niż u ludzi młodych. Cierpisz na alergie? Wypróbuj te wskazówki dla ulgi

Na przykład starsi dorośli mogą odczuwać swędzenie i łagodny obrzęk, ale nie zlokalizowane zaczerwienienie.

W rezultacie wielu zakłada, że ​​przyczyną dyskomfortu jest coś innego niż alergie. Test alergiczny może pomóc seniorom zidentyfikować alergeny i przeżyć w pełni swoje złote lata.Czy zdajesz sobie sprawę, że twoje ciało może powodować niektóre z twoich alergii? To na pewno prawda! Każdego dnia, gdy poruszasz się po firmie, wyzwalacze alergii, takie jak kurz i pyłki, mogą zostać uwięzione we włosach i ubraniach. Pod koniec dnia, zwłaszcza gdy kładziesz się do łóżka, taki materiał może zakłócić oddychanie. Przed pójściem spać weź prysznic i załóż świeżo wypraną piżamę; eliminuje to nadmiar alergenów i pomaga spać spokojnie.Jeśli twoim alergiom towarzyszy ostry kaszel, prawdopodobnie przyczyną jest podrażnienie gardła. Jest to szczególnie powszechne u osób, które walczą z zaciekaniem nosowym lub oddychaniem przez usta. W wielu przypadkach problem nasila się w nocy. Kiedy tak się stanie, spróbuj użyć poduszek, aby podeprzeć się w pozycji półleżącej podczas snu. Jeśli możesz spać siedząc prosto, to jeszcze lepiej.Jeśli twoje alergie stale dają te same objawy, na ogół lepiej leczyć same objawy, niż próbować unikać reakcji alergicznej. Jednym z przykładów jest suche oko. Jeśli masz ten problem, powinieneś zabrać ze sobą dobre krople do oczu, gdziekolwiek jesteś. Jeśli twoje gardło zawsze drapie, weź kilka kojących kropli do kieszeni lub torebki.Jeśli wybierasz się na zewnątrz, gdy sezon alergiczny jest w pełnym rozkwicie, noś okulary przeciwsłoneczne. Okulary przeciwsłoneczne zapobiegają przedostawaniu się pyłków i innych wyzwalaczy alergii do oczu. Około godziny przed wyjściem na zewnątrz zakropl krople do oczu. Zapobiegnie to zaczerwienieniu oczu, gdy jesteś na zewnątrz.Mała rada może zajść daleko i mam nadzieję, że w tym artykule znalazłeś wiele rad. Nigdy więcej ukrywania się, przebywania za zamkniętymi oknami i drzwiami lub chodzenia z pudełkiem chusteczek! Skorzystaj ze wskazówek, które przeczytałeś tutaj, aby zwalczać alergie i cieszyć się życiem.