Jakie warunki musimy spełnić aby otrzymać kredyt na mieszkanie?

Jakie warunki musimy spełnić aby otrzymać kredyt na mieszkanie?

Wiele młodych małżeństw chce zakupić swoje pierwsze mieszkanie, warto zwrócić uwagę iż obecnie ceny na rynku nieruchomości są bardzo wysokie, dlatego też wiele osób decyduje się na kredyt hipoteczny.

Banki oczywiście udzielają tego rodzaju kredytów, muszą jednak otrzymać zapewnienie o tym iż będziemy w stanie spłacać raty kredytu. Dlatego też potrzebują różnego rodzaju dokumentów, zaświadczeń świadczących o tym że jesteśmy zatrudnieni, co miesiąc na nasze konto wpływa wypłata. Dlatego też w przypadku kredytu hipotecznego często możemy być poproszeni o doniesienie wyciągu z naszego rachunku rozliczenio-oszczędnościowego.

Jakie warunki musimy spełnić aby otrzymać kredyt na mieszkanie?

Dokumenty niezbędne do otrzymania kredytu hipotecznego

Dodatkowo także potrzebne może być świadectwo pracy, umowa o pracę, dokumenty świadczące o tym już jesteśmy zatrudnieni. Z pewnością osoby które posiadają dobrą, stałą pracę, są zatrudnione w firmie na dobrym stanowisku od dłuższego czasu z pewnością będą mogły liczyć na lepsze warunki kredytowania. Warto pamiętać iż wówczas będziemy mogli także negocjować niektóre warunki z bankiem. Oczywiście powinniśmy przygotować także deklaracje PIT 37 za ostatni rok, jeżeli zdecydujemy się na kredyt ze współmałżonkiem, wówczas należy przygotować także dokumenty małżonka.

Z pewnością obliczenie pełnego kosztu kredytu nie jest zadaniem łatwym, bank bierze pod uwagę różnego rodzaju zmienne, dotyczące naszych zarobków, powinniśmy także określić na ile lat zaciągamy kredyt, wszystko to będzie miało wpływ na ostateczny koszt. Dodatkowo także mogą być to inne koszty, związane przykładowo z wyceną nieruchomości, prowizją bankową, oprocentowaniem a także ubezpieczeniem zarówno nieruchomości, możemy także ponieść koszty ubezpieczenia na życie kredytobiorcy.

Zatem powinniśmy dobrze się zastanowić zanim złożymy wniosek o kredyt hipoteczny Kraków jest miastem gdzie możemy także liczyć na profesjonalną pomoc doradcy kredytowego, jest to osoba bardzo dobrze zorientowana na rynku nieruchomości, rynku kredytowym, która będzie mogła z pewnością profesjonalnie doradzić nam który produkt finansowy będzie najlepszy.