Wskazówki dotyczące hostingu, o których każdy powinien wiedzieć

Wskazówki dotyczące hostingu, o których każdy powinien wiedzieć

Decydując się na hosting, musisz być świadomy tego, co otrzymujesz za swoje pieniądze.

Jeśli nie jesteś wykształcony w takich sprawach, jak przepustowość, serwery dedykowane i współdzielone, trudno będzie stwierdzić, czy Twój host jest niezawodny i czy otrzymujesz dobrą ofertę. W tym artykule znajdziesz kilka świetnych porad, dzięki którym dowiesz się, co powinieneś wiedzieć, jeśli chodzi o hosting.Upewnij się, że to Ty, a nie Twój usługodawca hostingowy, kontrolujesz nazwę domeny. Jeśli pozwolisz hostowi kontrolować nazwę domeny, możesz utknąć z tym hostem, jeśli nie chcesz zmieniać domen. Niektórzy nieuczciwi gospodarze nie ujawnią informacji o domenie, jeśli odejdziesz na złych warunkach. Jeśli kontrolujesz domenę, możesz skierować ją na serwery nazw innego hosta i zacząć od nowa.Nie wybieraj dostawcy usług hostingowych wyłącznie na podstawie ceny. Chociaż korzystanie z taniego lub bezpłatnego hosta internetowego może na krótką metę zaoszczędzić pieniądze, hosty te mogą nie oferować potrzebnej przestrzeni dyskowej lub przepustowości. Cena powinna być tylko jednym z czynników decydujących o ostatecznej decyzji, abyś miał pewność, że otrzymasz to, czego najbardziej potrzebujesz.Wybór hosta internetowego dla Twojej witryny może być trudnym procesem. Jeśli możesz sobie pozwolić nawet na jeden z bardziej rozsądnych, masz większe szanse na sukces. Jednak tylko dlatego, że możesz zapłacić, nie oznacza, że ​​musisz płacić przez nos. Niektóre drogie usługi są w rzeczywistości mniej niezawodne niż te bardziej przystępne cenowo.Zachowaj ostrożność przy wyborze pakietu hostingowego, który obiecuje nieograniczone usługi. Nieograniczony w jednym obszarze może oznaczać poważne ograniczenia w innym. Może to po prostu niekorzystnie wpłynąć na Twoje cele biznesowe. Ponadto nieograniczona przepustowość może być postrzegana jako rodzaj wielopoziomowego planu płatności. Wskazówki dotyczące hostingu, o których każdy powinien wiedzieć

Uzyskaj zestawienie wszystkich opłat, ukrytych kosztów i ograniczeń planu, zanim cokolwiek kupisz.Przed wyborem dostawcy usług hostingowych sprawdź, jak szybko pliki można przesyłać lub pobierać z ich serwera.

Jeśli te informacje nie są od nich łatwo dostępne, skorzystaj z usługi „testu szybkości witryny”, która może przeprowadzić dla Ciebie test. Pamiętaj jednak, że dokładność jest różna i może być różna w zależności od pory dnia.Podczas zakładania nowego konta hostingowego upewnij się, że upewniłeś się, ile miejsca będziesz potrzebować do prawidłowego funkcjonowania witryny. Jeśli będziesz codziennie publikować posty i blogować, możliwe, że wykorzystasz całą przydzieloną przestrzeń w tańszych planach. Zdaj sobie sprawę, że wszelkie wtyczki, których używasz do blogowania, zajmują sporo przydzielonego miejsca.Upewnij się, że rozumiesz, ile przepustowości możesz wykorzystać do hostingu. Nawet jeśli masz dużo miejsca do przechowywania swojej witryny, będziesz potrzebować wystarczającej przepustowości, aby umożliwić ludziom szybkie ładowanie witryny i zwiększenie ruchu. Trzymaj się z dala od hosta internetowego, który obciąża Cię zbyt wysokimi opłatami, jeśli przekroczysz dozwoloną przepustowość.Sprawdź, czy Twoja usługa hostingowa umożliwia łatwe przesyłanie stron do wyszukiwarek. Będziesz także chciał wiedzieć, jak dużą kontrolę masz nad optymalizacją wyszukiwarek i słowami kluczowymi, a także jak często możesz wysyłać aktualizacje bez opłat.Ponieważ jesteś teraz poinformowany o tajnikach hostingu, nie powinieneś mieć problemów ze zrozumieniem tego języka. Jeśli jesteś wykształcony, będziesz wiedział, czego szukać i szybko zorientujesz się, czy dostajesz dużo, czy coś, czego należy unikać. Zastosuj porady z tego artykułu, gdy następnym razem firma będzie chciała sprzedać Ci swoje usługi hostingowe.