Rzeczy, które musisz wiedzieć przy sprzedaży domu

Rzeczy, które musisz wiedzieć przy sprzedaży domu

Sprzedaż domu w tej gospodarce może wydawać się przegraną bitwą, ale nie musi tak być.

Skorzystaj z porad, które zostały tutaj dla Ciebie zebrane, a możesz być zaskoczony, jak łatwa może być sprzedaż Twojej nieruchomości, nawet jeśli warunki nie są idealne.Jeśli chcesz ulepszyć swój dom, aby poprawić jego wartość i zwiększyć swoje szanse na sprzedaż, zacznij od podłóg. Jeśli masz linoleum w kuchni, przedpokoju, łazience, gdziekolwiek, pozbądź się go. Zamiast tego zastąp go płytką. Wygląda o wiele lepiej i zwiększy Twoje szanse na sprzedaż domu.Kiedy próbujesz sprzedać swój dom, upewnij się, że pośrednik, którego wynajmujesz, ma wiedzę na temat Internetu. Dzieje się tak, ponieważ pierwsze wrażenie jest kluczowe przy próbie sprzedaży, a to pierwsze wrażenie faktycznie ma miejsce w Internecie. Coraz więcej kupujących rozpoczyna poszukiwania od przeglądania ofert w Internecie. Obejmuje to oglądanie szczegółowych zdjęć i wycieczki wideo po nieruchomościach.Zanim zaczniesz pokazywać swój dom potencjalnym nabywcom, upewnij się, że wszystkie drobne naprawy zostały zakończone. Może ci się to nie wydawać wielkim problemem, ale cieknący kran w łazience może spowodować, że kupujący odwróci się i ucieknie. Rzeczy, które musisz wiedzieć przy sprzedaży domu

Z ich perspektywy, jeśli nawet nie zadałeś sobie trudu, aby naprawić nieszczelny zlew, co jeszcze jest nie tak z tym miejscem?Coś, co większość sprzedawców przeocza, to włączniki światła.

Może się to wydawać nieważne, ale stare lub brudne włączniki światła mogą wywołać negatywną atmosferę. Ludzie naturalnie patrzą na włączniki światła i najprawdopodobniej użyjesz ich, pokazując dom. Więc wydaj trochę dodatkowych pieniędzy i wymień wszystkie stare włączniki światła w domu i spraw, aby wyglądały ładnie.Uporządkuj swój dom, aby zwiększyć jego ogólną atrakcyjność dla tych, którzy go oglądają. Szafy powinny nie tylko zawierać ograniczoną liczbę przedmiotów, ale powinny być czyste i uporządkowane. Wyczyść wszystkie szafki kuchenne, ale możesz chcieć dołączyć kilka artykułów dla smakoszy, aby nadać swojemu domowi odrobinę klasy.Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na sprzedaż domu, jeśli zamierzasz to zrobić samodzielnie. Sprzedaż bez korzyści pośrednika jest tak rzadka, że ​​ma specjalną nazwę w branży nieruchomości: „Na sprzedaż przez właściciela”. FSBO nie jest niemożliwe, ale wymaga od sprzedawcy znacznie większej inwestycji czasowej.Zanim sprzedasz swój dom, upewnij się, że przeprowadziłeś rozeznanie, aby ustalić cenę sprzedaży, która nie będzie zbyt wysoka ani zbyt niska. Uzyskaj przybliżone oszacowanie, ustalając przybliżoną cenę za metr kwadratowy ostatnio sprzedanych domów w Twojej okolicy i zastosuj tę stawkę do powierzchni własnego domu. Weź pod uwagę trendy w Twojej okolicy. Czy domy są ogólnie?szacowanie czy amortyzacja wartości? Istotną rolę mogą również odgrywać ogólne warunki ekonomiczne, takie jak obecna stopa procentowa i siła rynku pracy.Zaproponuj zrobienie otwartego domu przy sprzedaży domu. Niech twój agent nieruchomości ustali wszystkie szczegóły i rozgłosi. W ten sposób możesz mieć wielu potencjalnych nabywców patrzących na Twój dom, zamiast mieć tylko jednego na raz w różne dni i godziny.Przy odrobinie kreatywnej pomysłowości i wielu wspaniałych wskazówek i porad możesz sprzedać swój dom nawet w tej ekonomii. Mam nadzieję, że ten artykuł dał ci pewność, że możesz to zrobić i kontynuować sprzedaż swojej nieruchomości.