Najlepsza księgowość w Londynie dla Polaków

Najlepsza księgowość w Londynie dla Polaków

Otwarcie i prowadzenie firmy w Wielkiej Brytanii niesie ze sobą wiele profitów.

System podatkowy w kraju królowej Elżbiety jest o wiele mniej skomplikowany niż w Polsce i innych krajach europejskich. Cechuje go liberalne podejście zarówno do pracodawcy, jak i do pracownika. Samo założenie działalności gospodarczej można wykonać w szybki i tani sposób – bez zbędnej biurokracji. Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) opiera się na bardzo dużej kwocie wolnej od podatku: w roku 2020 wyniósł on dwanaście tysięcy pięćset funtów. Podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) w ostatnich latach wynosił dziewiętnaście procent, od 1 kwietnia 2020 roku został obniżony do siedemnastu procent w związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jest to jeden z najmniejszych podatków CIT w Europie. Opłaca się go do roku, formalności są ograniczone do minimum. Co więcej, składki na ubezpieczenia zdrowotne są zależne od dochodów, co zwłaszcza ułatwia życie ludziom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą.

Najlepsza księgowość w Londynie dla Polaków

Czy warto skorzystać z usług księgowości w Londynie?

Wielu Polaków ze względu na przychylność rządu Wielkiej Brytanii względem rozwijających się firm decyduje się na założenie działalności gospodarczej na wyspach. Formalności są ograniczone, samo zaś rozliczenie księgowe nie należy raczej do kosztownych. Księgowi z odpowiednimi certyfikatami mogą pomóc odnaleźć najbardziej optymalny system rozliczenia i odnaleźć się w kwestiach różnic prawnych między systemami podatkowymi w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Warto też wspomnieć, że obcokrajowcy mogą bez większych problemów zacząć tutaj biznes.

Firma Capital Business Links oferuje wsparcie dla obywateli polskich, którzy chcą spróbować swoich sił w ramach działalności gospodarczej (self-employment lub spółki limited). Pomagamy załatwić wszelkie formalności z tym związane. Nasza firma to najlepsza księgowość Londyn dla Polaków.