Jak zapewnić składniki odżywcze w hodowli roślin?

Jak zapewnić składniki odżywcze w hodowli roślin?

W przypadku hodowli marihuany tak jak w przypadku innych roślin powinniśmy zadbać o odpowiednią glebę, oczywiście sprawdzamy pH, obecnie dobrej jakości gleby możemy zakupić w sklepie ogrodniczym.

Naturalnie musimy zadbać o odpowiednie podłoże, donice, możemy wykorzystać standardowe gleby, ale także specjalne podłoża stałe. W tym wypadku dobrze sprawdzi się skała magmowa, dzięki temu zapewnimy roślinie odpowiednie warunki do ukorzenienia. Oczywiście możemy stosować także różnego rodzaju nawozy, które będą pozytywnie wpływały na nasze plony.

Jak zapewnić składniki odżywcze w hodowli roślin?

Specjalistyczne nawozy do marihuany

Mogą być to nawozy dedykowane do gleby, także nawozy do upraw hydroponicznych czy też nawozy które będą wywoływały kwitnienie. Kwitnienie będzie bardzo istotne w przypadku marihuany, dzięki temu będziemy mogli stymulować wcześniejsze kwitnienie, spowodować iż plony pojawią się szybciej. Mogą być te nawozy w postaci płynnej jak również różnego rodzaju kapsułek, proszków które przed podaniem do gleby warto oczywiście rozmieszać z wodą tak aby lepiej je rozprowadzić po donicy.

Warto zwrócić uwagę iż nawozy mogą regulować poziom pH, dzięki temu z pewnością będzie to podłoże lepszej jakości, dodatkowo także powinniśmy pamiętać aby woda w której rozpuszczamy nawozy posiada odpowiednią temperaturę powyżej 20 stopni. Będą to przykładowo nawozy azotowe, które odżywiają rośliny we wszystkich fazach wzrostu. Dodatkowo także duża zawartość fosforu będzie miała znaczenie, w przypadku fazy kwitnienia, będzie zapewniała równowagę i optymalne składniki odżywcze. Oczywiście możemy także spotkać nawozy które będą odpowiedzialne za stymulowanie rozwoju układu korzeniowego. Możemy stosować je od pierwszego dnia kwitnienia, korzenie pojawią się szybciej, możemy zatem szybciej uzyskać zadowalające plony. Bardzo wiele rodzajów nawozów możemy zakupić w internecie, możemy oczywiście nabyć nawóz który będzie adekwatny do określonej fazy rozwoju rośliny. Najważniejszą rolą będzie odżywianie rośliny oraz wywołanie wczesnego kwitnienia.

Warto poszukiwać nawozów opartych na składnikach naturalnych które pozytywnie będą wpływały na procesy żywieniowe. Dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na skład kiedy kupujemy nawozy do marihuany sklep z pewnością będzie posiadał szczegółowy opis danego nawozu, dzięki temu będziemy wiedzieli w jaki sposób go stosować, w jakich proporcjach rozcieńczyć z wodą.