Nogi i nóżki regulowane do mebli

Nogi i nóżki regulowane do mebli

Nóżki regulowane jest to jedna z najbardziej wszechstronnych opcji do wykorzystania w wyrównywaniu mebli.

Może również służyć jako długoterminowe rozwiązanie problemów z niewyważeniem mebli. Są również regulowane, dzięki czemu możesz dostosować wysokość, lub jeśli musisz przenieść mebel w inne miejsce. Nogi mogą być wykonane z różnych materiałów, jak metal, drewno czy tworzywo sztuczne, pod spodem mogą mieć również podkładki, które zapobiegają uszkodzeniom podłogi. Można również kupić nakładki na gwoździe. Zazwyczaj instalacja wymaga wywiercenia otworów w celu montażu nóżek na spodniej części mebli.

Nogi i nóżki regulowane do mebli

Aby odpowiednio wypoziomować meble zastosuj nóżki regulowane

Obecnie w sklepach można zakupić różnego rodzaju regulowane nóżki i nogi meblowe. Takie produkty służą nie tylko do wykończenia i odpowiedniego ustawienia stołów, ale również szaf, szafek, regałów czy biurek. Wkładki zwykle składają się z dwóch części: wkładki i okrągłej podkładki połączonej śrubą. Wkładkę wkłada się do wywierconego otworu, a następnie wkręca okrągłą podkładkę. Jeśli używasz ślizgaczy na gwoździach, po prostu włóż je do otworów i są gotowe. Ustaw przykręcaną podkładkę na żądaną wysokość. Śrubę można wyregulować na żądaną wysokość.

Okrągłe podkładki nóg są zawsze wyposażone w filc lub plastikową część, aby zapobiec zarysowaniu podłogi. Musisz jednak upewnić się, że filc się nie ściera, aby uniknąć uszkodzenia podłogi. Możemy również dokupić podkładki o odpowiednim rozmiarze do wybranych nóżek mebli. Podkładki pod nogami mebli pomagają uniknąć wielu zadrapań i zarysowań, które zwykle powstają, gdy próbujesz przesunąć meble.

Często nóżki regulowane posiadają zestaw okrągłych podkładek o różnej grubości. Można je wwiercić w spód nóżek mebla, dzięki czemu jego ostateczny wygląd jest równy. Oprócz pomagania w niestabilności, nóżki i nogi meblowe zasadniczo pozwalają meblom nie dotykać podłogi. Nogi meblowe są często regulowane, dzięki czemu zawsze można znaleźć idealny poziom i wysokość dla stołu czy szafki. Możemy zatem odpowiednio wypoziomować meble na nierównej podłodze, aby wszystkie meble były na tym samym poziomie.