Dofinansowanie PFRON – gra warta świeczki

Dofinansowanie PFRON – gra warta świeczki

Każdy pracodawca znający dobrze realia prawne odnośnie kwestii pracowniczej z pewnością stwierdzi, że zatrudnianie osób niepełnosprawnych ma – oprócz zalet wizerunkowych czy też etycznych – spore zalety finansowo-ekonomiczne.

Dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszy Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych można zredukować koszty płacy o spore kwoty, zależne od stopnia niepełnosprawności i rodzaju upośledzenia organizmu. Przykładowo, pracodawca Jan Kowalski zatrudnia na pełen etat w swoim zakładzie pracy osobę chorującą na epilepsję, która posiada zatwierdzony przez orzecznika umiarkowany stopień niepełnosprawności. Kowalski dostaje 1200 zł comiesięcznego dofinansowania na koszty płacy poniesione w przypadku zatrudnienia tej osoby. Co więcej, z racji tego, że ten pracownik cierpi na pewien szczególny typ choroby, Kowalski dostaje dodatkowo 900 zł miesięcznie. Łącznie Kowalski jako pracodawca dostaje 2100 zł dofinansowania, co stanowi niebagatelną sumę (przy czym należy pamiętać dofinansowania w przypadku działalności gospodarczej nie może przekraczać 75% kosztów płac). Nawet w przypadku lekkiego stopnia niepełnosprawności pracodawca uzyskuje godne uwagi odciążenie finansowe. Co więcej, podmiot gospodarczy, która zatrudnia minimum dwudziestu pięciu pracowników, posiada dużo pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności (co najmniej sześć procent), prawdopodobnie kwalifikuje się do zwolnienia z obowiązku uiszczania składek na PFRON.

Dofinansowanie PFRON – gra warta świeczki

Co zrobić, gdy dofinansowania PFRON to dla nas czarna magia?

W celu ułatwienia życia pracodawcom i promocji praktyki zatrudniania osób z niepełnosprawnością stworzyliśmy kalkulator dofinansowań PFRON. Jest to eleganckie narzędzie, które błyskawicznie obliczy dofinansowanie na pracownika z orzeczeniem.

Prosimy kliknąć w podany link: pfron dofinansowanie, aby przejść do stworzonej przez nas aplikacji internetowej. Nie wymaga ona konieczności logowania ani pozostawienia żadnych personalnych danych osobowych.