Urządzenia do rejestrowania obrazu w formacie HD

Urządzenia do rejestrowania obrazu w formacie HD

Wiele lat temu do nagrywania programów telewizyjnych służyły magnetowidy, obecnie oczywiście w przypadku strumienia wysokiej jakości, będą to rozwiązania programowe, możemy także zakupić specjalne nagrywarki podłączane do USB, które będą rejestrowały nagrania pochodzące z zewnętrznych źródeł.

Mogą być to przykładowo kamery, aparaty z możliwością nagrywania. Oczywiście w tym przypadku możemy nagrywać w różnych formatach, zarówno obrazu jak i dźwięków. Wideo nagrywane jest na dysku twardym naszego komputera, możemy je zapisywać, konwertować, zapisać w rozdzielczości, która będzie najbardziej nam odpowiadała. Bardzo popularne są przykładowo grabbery, które obsługują jakość 1080p.

Urządzenia do rejestrowania obrazu w formacie HD

W jaki sposób wykorzystać grabber HDMI?

Oczywiście są to urządzenia bardzo uniwersalne, w tym przypadku urządzenie podłączamy do komputera poprzez gniazdo USB, natomiast do nagrywania urządzenia przechwytującego w finale kabel HDMI. Oczywiście może być to kabel z konwertera, dekodera, który strumieniuje przykładowo sygnał telewizyjny. Oczywiście będą kamery, ale także może być to obraz z konsoli, komputera czy też tunera satelitarnego. W tym przypadku warto zwrócić uwagę, iż kabel do tego typu obsługuje wszystkie wersje systemów Microsoft Windows. Z pewnością mogą być wykorzystywane na różnego rodzaju sprzęcie. W zależności od modelu dźwięki będziemy przekazywali innym wejściem USB czy też standardowym wejściem dźwiękowym.

Cały proces jest oczywiście jak najbardziej łatwy, możemy podłączyć urządzenie do portu USB, następnie zainstalowane samoczynnie zostaną sterowniki, dodatkowo będziemy potrzebowali oczywiście oprogramowania, które będzie wykorzystywało także biblioteki Microsoft VC. Rozwiązania tego rodzaju mogą rejestrować także obraz w rozdzielczości 3840 x 2160 przy odświeżaniu 30 Hz. W tym przypadku obsługiwane są różne formaty wideo, w różnej głębi kolorystycznej.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich kabli i adapterów będziemy mogli podłączać wiele różnych urządzeń, także konwertować sygnał analogowy, dzięki czemu będziemy mogli zapisać przykładowo nagrania z kaset VHS. Z pewnością grabber hdmi sprawdzi się doskonale wśród posiadaczy kamer wideo, aparatów cyfrowych, którzy nagrywają firmy, chcą zarejestrować je w odpowiedniej jakości oraz odpowiednim formacie. Zobacz również kabel hdmi do telewizora, przydaje się do wielu urządzeń..