Rób zdjęcia jak profesjonalny fotograf

Rób zdjęcia jak profesjonalny fotograf

Słowo fotografia pochodzi od dwóch greckich słów, które z grubsza przekładają się na „rysowanie światłem”.

Fotografia nie tylko przyciąga światło. Przyciąga ludzi. Wspaniałe zdjęcie to świetny sposób na dzielenie się wspomnieniami i zwiększenie więzi z bliskimi. Oto kilka wskazówek, jak ulepszyć te zdjęcia.Nie bój się robić zdjęć. Jeśli użyjesz niewłaściwych ustawień, to w porządku. Śmiało i zrób zdjęcie mimo wszystko. Jeśli chcesz sfotografować osobę lub zwierzę, wejdź na górę i zapytaj, czy to w porządku; stwórz formularz zwolnienia do podpisania, jeśli jest to dla Ciebie wygodniejsze. Po prostu idź, zrób to!Naprawdę wyjątkowe zdjęcia są często wynikiem próbowania nowych pomysłów i eksperymentowania. Osobisty styl powinien być na dobrej fotografii, aby wyrazić swój punkt widzenia. Staraj się unikać stylu zdjęć, które widziałeś już wiele razy. Eksperymentuj z nowymi kątami i bądź kreatywny.Upewnij się, że masz odpowiednie oświetlenie przed zrobieniem zdjęcia. Oświetlenie jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem w tworzeniu dobrej czarno-białej fotografii, ponieważ wpływa na teksturę, kontrast i kształt obrazu. Oświetlenie boczne może tworzyć dramatyczne zdjęcia, ponieważ tworzy cienie i podkreśla krawędzie kształtów.Robiąc zdjęcia krajobrazu, weź pod uwagę niebo. Jeśli niebo jest raczej nijakie i nudne, nie pozwól, aby zdominowało zdjęcie. Rób zdjęcia jak profesjonalny fotograf

Jeśli niebo jest rozświetlone cudownymi kolorami (zwłaszcza podczas wschodu, zachodu słońca lub burzy), można pozwolić, by niebo dominowało na zdjęciu.Świetną wskazówką fotograficzną jest po prostu eksperymentowanie.

Nie bój się próbować nowych rzeczy. Spróbuj oświetlić obiekt w inny sposób lub uchwycić go pod nowym kątem. Wypróbowanie nowych rzeczy, takich jak ta, może pomóc Ci zachować świeżą i kreatywną perspektywę.Dobrą wskazówką fotograficzną jest próba bycia pomocnym, gdy przedstawiasz krytykę. Nie mów komuś tylko, że jego zdjęcie jest ładne lub że Ci się podoba. Powiedz im konkretnie, co Ci się w nim podoba i dlaczego uważasz, że to sprawia, że ​​zdjęcie jest mocne. To samo dotyczy tego, czego nie lubisz w fotografii.Możesz wiele zrobić, aby zmienić jakość swoich zdjęć, dostosowując ostrość ujęcia. Jaki jest twój główny przedmiot? Nie zawsze musi to być w centrum zdjęcia. Na przykład umieszczenie obiektu w prawym dolnym lub lewym rogu może zwiększyć dramatyzm obrazu.Fantastyczną wskazówką, która może uatrakcyjnić Twoje zdjęcia, jest rozpoczęcie korzystania z wzorów. Wzory mogą być doskonałym motywem projektowym, jeśli zastosujesz je prawidłowo. Możesz znaleźć wzory na prawie wszystkim. Można je znaleźć na wielu ubraniach, w architekturze, a nawet w naturze.Twórz narrację ze swoich zdjęć. Muszą być w stanie wyrazić i opowiedzieć historię widzowi. Może to całkowicie zależeć od tego, co zdecydujesz się nakręcić, ale postaraj się jak najlepiej wyrazić historię, która kryje się za czymkolwiek. Musisz szczególnie upewnić się, że dzieje się tak, gdy masz ludzi jako podmioty.Fotografia zmieniła sposób, w jaki komunikujemy się ze sobą, pozwalając nam dzielić się wspomnieniami w sposób, w jaki nigdy wcześniej nie mogliśmy. Jeśli nauczysz się robić świetnie wyglądające zdjęcia, ludzie w Twoim życiu poczują się bliżej Ciebie. Dzięki poradom zawartym w tym artykule znasz wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoje zdjęcia wyglądały lepiej. Spróbuj zastosować te wskazówki w praktyce, gdy następnym razem wyciągniesz aparat.