Drewniane schody – wybór, który będzie zachwycał latami.

Drewniane schody – wybór, który będzie zachwycał latami.

Budując własny dom często musimy podjąć bardzo ważną decyzję jaką jest mianowicie odpowiedni projekt oraz typ schodów do naszego domu.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym kraju domy projektowano w ten sposób, że schody były skutecznie chowane w klatkach schodowych, natomiast dzisiaj projekty schodów to najczęściej centralny punkt domu w którym można wyeksponować piękno oraz majestat drewnianej konstrukcji prowadzącej do wyższych kondygnacji naszego domu. Jednak technologii produkcji w obecnych czasach mamy wiele, czy schody drewniane w dzisiejszych czasach nadal mają sens? Czy lepiej jest wykorzystać inne materiały do stworzenia schodów?

Drewniane schody – wybór, który będzie zachwycał latami.

Jakie wady i zalety posiadają schody drewniane?

Schody drewniane już dawno wyparły brzydkie i mało atrakcyjne konstrukcje betonowe, które jeszcze kilka lat temu mogliśmy spotkać na każdym kroku. Dziś to właśnie schodu drewniane są najczęściej spotykane w domach. Dzieje się tak za sprawą tego, że drewno jako materiał jest bardzo wytrzymałe i posłuży nam naprawdę długo. Ponadto schody drewniane będą pasowały do klasycznego wystroju wnętrza domu jak również do nowoczesnych projektów. Drewniane schody to przede wszystkim naturalny urok, który zachwyci nie jedną osobę. Wybór gatunku drewna pozwala nam dostosować projekt praktycznie do każdego wnętrza, dlatego też wielu producentów nie ogranicza się do jednego rodzaju drewna w konkretnych projektach. Ponadto drewno śmiało możemy łączyć z innymi materiałami takimi jak metalowe barierki czy szklane elementy ozdobne. Dzięki temu może stworzyć naprawdę ciekawe projekty wewnętrznych schodów domowych. Warto również wspomnieć o wytrzymałości drewna. Dobrze zaprojektowane, a przede wszystkim zakonserwowane drewno wytrzyma kilkadziesiąt lat bez konieczności wymiany. Odpowiednie „serwisowanie” drewnianych schodów może sprawić, że cieszyć się z nich będą również nasze wnuki. nowoczesne schody drewniane to inwestycja na lata, o której powinien pomyśleć każdy z nas.