Wybór najlepszych butów częstokroć stwarza sporo problemów, gdyż wymaga rozważenia sporu kwestii. Oprócz sprawy wyglądu powinna się też liczyć wygoda. Oto odrobina porad, którymi należy się kierować przy wyborze właściwego obuwia.

1. Określ aktywność, którą chcesz wykonywać poczas noszenia butów.

Idziesz na spacer, w góry, do pracy, a może na elegancką imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego obuwia. Na piesze wycieczki, przede wszystkim te górskie sprawdzą się doskonale buty trekkingowe z solidnym podparciem dla kostek. Buty na stylową imprezę, na jaką rozważasz iść w sukni – idealnym wyborem będą buty na obcasie, które dodadzą klasy całej stylizacji. Wysokość obcasa wybierz, tak by było Ci wygodnie. Jeżeli nie lubisz nadmiernie wysokich obcasów i sporadycznie je nosisz, nie zmuszaj się do założenia 11 cm butów. Obuwie sportowe – w tym miejscu posiadamy spore pole wyboru. W sklepach dostępne są buty do squasha, do biegania, do piłki nożnej jak i wielu innych dyscyplin sportu. Jeżeli masz jedną aktywność, jakiej poświęcasz sporo czasu wybierz obuwie najlepsze dla dyscypliny. Jeżeli uprawiasz rozmaite sporty zdecyduj się na obuwie uniwersalne.

2. Materiał ma znaczenie

Nabywając buty nie bez znaczenia jest materiał, z którego są uszyte. Najlepiej nadają się buty ze skóry naturalnej. Obuwie ze sztucznej skóry mogą być niewygodne jak również może być problem z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dopasuj rozmiar do stopy!

Masz rozmiar 40? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą właściwe dla Ciebie. Rozmiary niektórych wytwórców są różne, dlatego też dobrze jest przymierzyć buty, jakie chcemy zakupić i zrobić w nich kilka kroków.