Napinane sufity to nie żadna nowina w urządzaniu wnętrz. Warto jednak zaznaczyć, że wiele lat temu wykorzystywano je przede wszystkim przy wykańczaniu np. basenów oraz sal biznesowych. Na dzień dzisiejszy ta technologia jest bardziej powszechna i zdecydowanie dostępniejsza kosztowo. Używanie sufitu napinanego jest rzeczywiście różnorodne – mają prawo być wieszane praktycznie w każdym punkcie, rozpoczynając od naszej toalety, a na ogromnych obiektach firmowych kończąc. Powłoka napinana ma prawo również odgrywać funkcję ciekawej zabudowy stoisk targowych.

Sufit napinany to lepszy gatunek niedopracowanych podwieszanych, z tą tylko rozbieżnością, że sufity napinane składają się wyłącznie z profili wstawianych po obwodzie sufitu i membrany, która jest położona pomiędzy nimi. Plusem napinanych sufitów w względzie do zwykłego sufitu podwieszanego jest praktycznie pełna dowolność projektowania. Mamy możliwość projektować niezwykle dużO różnorodnych kształtów: łukowych, kulistych. Złączenie ich z grą barw i oświetlenia zapewnia nam świetny skutek. Kolejną wyższością wymienionych sufitów jest możliwość określenia de facto dowolnego koloru i jego powierzchni: błyszczącej albo matowej. Sufity napinane świetnie chowają wszelkie nieładne instalacje i stropy, a takie z powierzchnią na błysk (nazywane sufitami lustrzanymi) mogą optycznie powiększyć nasze biuro. Są to też sufity niebywale odporne na różnego typu uszkodzenia, działanie promieni UV.

Montaż sufitu napinanego to lekka przyjemność – jest niebrudzący i niebywale prędki, ponieważ trwa ledwie kilka godzin (w przeważającej ilości przypadków od 4 do 6 godzin). Cały montaż możemy przeprowadzić nawet bez potrzeby usuwania szaf i innych przedmiotów z naszego mieszkania. Nie udowadniajmy jednak, że „Polak potrafi” i montaż powłoki napinanej oddajmy doświadczonej załodze. Przy układania sufitu strasznie istotne jest, aby zadbać także o jego należyte oświetlenie. Mamy prawo wykorzystać przykładowo paski LED zmienno-kolorowe. Takiego typu sufit z cała gwarancją uczyni nasz pokój nowoczesnym oraz stylowym.

Nie przemalowujemy takiego sufitu, a jego pielęgnacja polega jedynie na ostrożnym myciu.