W ostatnich latach niesamowicie sławetnym towarem stał się pelet, który chwali się coraz większą sławą nie jedynie w kraju, ale też innych krajach. I to właśnie na skutek tego postanowiliśmy właśnie teraz przedstawić Wam wiadomości odnośnie wspomnianego przed chwilą pelletu. Posiłkować będziemy się przy tym informacjami zamieszczonymi na encyklopedii wikipedia, które rozbudowaliśmy o informacje, które dostarczył nam Dariusz Maciński.

Dariusz Maciński

Dariusz Maciński to człowiek, który w kwestii pelletu {obcykany jest jak mało kto, a to w efekcie tego, że od kilku lat rozbudowuje firmę działającą właśnie w rzeczonej tematyce. W związku z tym jego podpowiedź jest tu wyjątkowo istotna.

Dariusz Maciński

Pellet jest to materiał opałowy, jaki stworzono w prasach w efekcie sprasowania, w trakcie którego {[sprasowano pod sporym parciem wielorakiego gatunku elementy drzewne takie jak np. zrębki.

Dariusz Maciński

Pelet to typ malutkich brykietów, który wyglądem zbliżony jest do granulek mające kształt kuleczek albo walców (podobny kształt mają niektóre tabletki). Pelet trzymany jest w workach.

Dariusz Maciński

Pellet posiada potencjał opałowy identyczny jak drewno, a jego istotną cnotą jest bardzo znikoma wilgotność, jaka wynieść może od 4 do 10 procent. Inną mocną stroną pelletu jest na dodatek to, iż w momencie jego spalania tworzy się niebywale niewielka ilość pozostałości.