Jeżeli kiedykolwiek byliście w regionach skandynawskich, doskonale zdajecie sobie sprawę, jaki dominuje tam mikroklimat. Jest zimny i przejmujący. Niemniej mieszkania zaaranżowane w trendzie nordyckim, w ogóle nie oddają występującego tam zimowego klimatu. Wręcz odwrotnie. Wnętrza, w jakich dominuje ten trend są pozytywne również słoneczne. Wyszukane dodatki nadają pomieszczeniu nastrojowy wystrój. Stąd też coraz więcej jednostek decyduję się, ażeby zaaranżować swoje mieszkanie właśnie w tym stylu. Jakie meble, a też elementy pomieszczenia powinniśmy wybrać, aby zaaranżować nasz dom w stylu skandynawskim?

Jak urządzić wnętrze po nordycku

Moda na kierunek skandynawski zaszła praktycznie już do większości zakątków świata. W naszym kraju także cieszy się wzrastającą renomą. W stylu skandynawskim przeważają przede wszystkim pastelowe barwy. Sufity również ściany powinny być w kolorku śnieżniej bieli. Odnośnie mebli, naszym wyborem powinny paść przede wszystkim te wyprodukowane z drzewa w jasnym tonie. Co do dodatków, które chcemy umieścić w naszym mieszkaniu, idealnie zdecydować się na znaczącą dawkę poduszek, narzut lub kocy. Dodatkowo mile widziane będą dywany, jakie nadadzą ciepła pomieszczeniom. To, co wyróżnia ten styl na tle innych, to jego funkcjonalność, naturalność oraz wygoda. Unikajmy syntetycznych surowców. Lokum po skandynawsku wyróżnia się wyraźnymi wzorami oraz kolorami. Dobrane przez nas składniki wystroju mieszkania mogą być kolorowe. Idealnie gdyby były w kolorach delikatnych. By nadać lokum jeszcze bardziej indywidualny charakter, możemy na ścianach stworzyć czarno-białe ilustratory. Nie ma dodatkowo przeciwskazań, aby umiejscowić w niewielu miejscach nasze bliskie cytaty.

Nowomodny minimalizm

Styl skandynawski wyróżnia się zwłaszcza minimalizmem. Nie starajmy się zamieszczać w naszym gniazdku multum akcesoriów. Wybrane przez nas akcesoria powinny być przede wszystkim praktyczne również lekko wyglądające. Mile odczuwane będą także dodatki zrobione z metalu, plastiku, bądź szkła. Kluczowe jest to, iż przy naprawdę niedużym nakładzie finansowym, może zmienić charakter naszego wnętrza i napawać się nowomodnym wnętrzem.