Sufity napinane to na dzień dzisiejszy nowość w branży budowlanej. Jest to ciekawa odmiana dla sufitów podwieszanych, wytwarzanych z karton – gipsu. Tak czy inaczej oba rozwiązania mają własne minusy oraz zalety. Sufit podwieszany pozwala uzyskać w pełni gładką konstrukcję sufitu. Idealnie kryje każde zabrudzenia jak i fragmenty instalacji elektrycznej. Dzięki nim można zmniejszyć wysokość pokoju.

Zamontowanie sufitu powiązane jest jednakowoż z przymusem wykonania większych prac. Najpierw robi się specjalny stelaż, który ma podtrzymywać płyty a w następnych krokach miejsce ma montaż.Kończąc montaż powinno się uzupełnić luki pomiędzy częściami sufitu. To genialny sposób na zminimalizowanie głosów dobiegających z pomieszczenia powyżej. Na całe nieszczęście wstawianie sufitu z karton-gipsu łączy się z przymusem usunięcia wszystkich rzeczy z pomieszczenia. W trakcie montażu a także docinania płyt wyjątkowo mocno się bałagani. Od takiego problemu uwolnić nas może sufit napinany. Jest to bardziej kosztowna alternatywa dla sufitów podwieszanych.

Zastosowanie sufitów napinany jest strasznie duże, da się otrzymać sporo możliwości aranżacyjnych. Jeżeli wnętrze nie jest zbyt wysokie trzeba myśleć o suficie napinanym z materiału imitującego odbicie w lustrze. To nie najgorszy pomysł na iluzoryczne zwiększenie niskiego biura. Z kolei wielce fascynujący efekt ma się możliwość dostać gdy postawimy na sufity napinane z atrakcyjnym podświetleniem lampkami LED. Wielce atrakcyjnie przedstawia się także opcja zrobienia specjalnego nadruku na tkaninę. W tym celu należy sięgnąć po fotkę czy też wspaniałą wizualizację. U producentów można kupić też sufity napinane 3D. Dla pojedynczych Klientów jednak jest to bardzo drogie przedsięwzięcie. Sufity 3d zobaczyć można najłatwiej w klubach czy innego rodzaju rozrywkowych punktach. Montaż sufitu napinanego zajmuje jedynie moment. Tak jak przy suficie podwieszanym, tak także przy suficie napinanym łatwo się da poprawić izolację akustyczną mieszkania. Dzięki temu najmniejsze hałasy nie będą do nas docierać.

W chwili obecnej proponowane w sprzedaży sufity napinane mogą posiadać jakikolwiek kształt na przykład kuli. Trzeba jedynie uruchomić własną wyobraźnię. Jak już mówiłem największym minusem sufitów napinanych jest ich wartość. Zaczyna się nawet około 150 zł za m kw..