Wielu osobom, kamieniczki kojarzą się unikatowym charakterem. Niezwykle często są to gmachy, które powstawały w okresie przedwojennym, kiedy to najcenniejsze dla architektów było popisanie się swoim kunsztem. W związku z tym, jeżeli przejdziemy się alejkami miast, nie wypatrzymy dwóch bliźniaczych obiektów pochodzących z tamtego czasu. Co najwyżej, potrafią one mieć parę cech zbliżonych, jednakże przenigdy nie będą takie same. To, co łączy wszystkie wnętrza ulokowane w kamieniczce, to wysokie mieszkania, jakie dostarczają nam ogromne okazje aranżacji wnętrza. Znajdziemy również wnętrza mające szczególnie dużą powierzchnie, którą możemy prawidłowo wykorzystać. Wbrew pozorom, nawet przeciętne wnętrze pozwala nam na oryginalne zaaranżowanie mieszkania.

Nowoczesny styl w starej kamienicy

Żyjąc w kamienicy, zastanów się nad odsłonięciem ceglanej ściany. Dzięki temu zaznaczysz nie jedynie przedwojenny styl, jednak także nadasz mieszkaniu industrialny design. Z cegłą będą się rewelacyjnie łączyć ściany w odcieniu śnieżnej bieli. Co do mebli, to do takiego wystroju perfekcyjnie będą pasować meble w jasnych kolorach. Żeby uwydatnić industrialny wygląd wnętrza, rozpatrz umieszczenie starych lamp przemysłowych. Nadadzą one pomieszczeniu nie jedynie interesującego wyglądu, jednak oświetlenie pozyskane w ten sposób, nie będzie aż tak silne. By złamać jasne tony ścian również mebli, warto zakupić kanapę czy fotele w ostrych tonach, jak na przykład pomarańczy lub zieleni. Na ceglanych ścianach znakomicie będą się prezentować obrazy, albo półki z lekturami w intensywniejszych odcieniach.

CZYTAJ TAKŻE – blog.dpsceilings.com

Użyj dostępną przestrzeń

Wysokie sufity, mogą kojarzyć się przewadze postaci z powierzchnią, którą szczególnie ciężko jest zagospodarować. Z tego powodu, decydujemy się na zredukowanie pomieszczenia. Jest to wygodne rozstrzygnięcie. Powoduje, że wnętrze staje się bardziej przyjemne. Jeżeli mamy mniejsze mieszkanie, możemy też zdecydować się na użycie antresoli. Dzięki temu rozbijemy powierzchnię na dwa odrębne poziomy. Ponadto dzięki temu rozstrzygnięciu zyskamy miejsce, jakie umiemy w dowolny sposób urządzić. Mając wyłącznie pojedynczy pokój, możemy tam umieść nasze pomieszczenie do sypiania. Jeśli posiadamy dwa, ewentualnie trzy pomieszczenia, może się tam znaleźć kącik do roboty, lub nasza domowa biblioteczka.