Nasza skóra po minusowych temperaturach wymaga właściwej konserwacji. Można się o nią zatroszczyć jedynie w domu albo zdecydować się na profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Co to jest, i co nam oferuje kosmetyka? Kraków to miejsce, w którym jesteśmy w stanie znaleźć mnóstwo gabinetów urodowych z obszerną listą zabiegów. Oto zarys kilku z nich, które można znaleźć w ofercie kliniki VESUNA!

Przekłuwanie uszu

Zabieg ten jest jednym z najprostszych zabiegów, na jakie się decydujemy. Współcześnie stosowane metody są bezpieczne a także prawie bezbolesne, wykonywane za pomocą specjalnego pistoletu. Nie bez znaczenia jest właściwa pielęgnacja po zabiegu. Kolczyki, które zostały nałożone w trakcie przekłuwania uszu trzeba nie zdejmować, aż do momentu całkowitego zagojenia. Nie bez znaczenia jest też zwracanie uwagi, aby dopiero co przekłute uszy miały znikomy kontakt z zarazkami. Przekłucie uszu to koszt około kilkudziesięciu złotych.

Peelingi kosmetyczne

Peelingi to zabiegi, jakie mają za zadanie złuszczenie zniszczonego naskórka. Salony urody oferują bogaty wybór tego typu zabiegów. Wśród nich wypada wyodrębnić peelingi mechaniczne, peelingi enzymatyczne i chemiczne, peelingi hybrydowe. Tego rodzaju zabiegi powinniśmy, również podzielić biorąc pod uwagę dogłębność działania. Wyróżniamy tutaj peelingi powierzchniowe, średnio głębokie i głębokie. W celu wyboru najwłaściwszego zabiegu należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem albo kosmetyczką, by dobrali peeling dobrany do stanu jak też typy skory. Istotne, by peelingi przeprowadzane były przez fachowców.

Exilis Elite

Jednym z bezoperacyjnych zabiegów odmładzania skóry jest lifting przy wykorzystaniu urządzenia Exilis Elite. Zabieg ten ułatwia likwidację zmarszczek, ujędrnienie twarzy, oraz redukcję nadmiaru tłuszczu na twarzy, jak też podbródku. Pierwsze rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu. W zależności od kondycji skóry, należy wykonać od 4 do 6 zabiegów z zastosowaniem tego urządzenia. Nim jednak zdecydujemy się na Exilis powinniśmy skonsultować się z specjalistą, jaki sprawdzi, czy nie ma żadnych przeciwskazań.

geneO

Zaletą tego zabiegu jest fakt, iż pomaga na 3 płaszczyznach – dotlenia skórę, złuszcza, a także poprawia koloryt. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego rodzaju skóry. GeneO to zabieg niebolesny jak też ożywczy. Ilość oraz częstość przeprowadzania zabiegów zależą od kondycji skóry, dopasowywane są w trakcie konsultacji. Na korzyść zabiegu przemawia też fakt, że skóra nie wymaga długiej regeneracji.