Śląsk to nie jedynie Katowice. W regionie odszukamy niemało wspaniałych terytoriów, które będą umiały nas zaabsorbować swoim wyglądem także historią. Ostatnimi czasy, jeszcze częściej turyści decydują się na wizytę w Bytomiu. To mieścina ulokowana w sercu aglomeracji Śląskiej. Jeżeli uwielbiacie odkrywać nowe terytoria, mające niespotykaną nigdzie indziej nastrojowość, powinniście odwiedzić Bytom.

Poznaj Bytom

Przemierzając dróżki Bytomia umiemy dostrzec zatrzęsienie styli architektonicznych. Zwykle w sercu miasta. Widzi się tam stary park miejski, do którego możemy udać się na spacer. W bardzo niedalekiej odległości usadowiony jest budynek Urzędu Miejskiego, który został zbudowany w czasie międzywojennym. W tym samym czasie stanęła jeszcze pływalnia publiczna, umiejscowiona nieopodal urzędu. W okolicy znajdują się cudowne przedwojenne wille. Idealnie przedstawiają różną przeszłość miasteczka. Bytom jest jednym z najdawniejszych miast w Polsce. Został utworzony 3 lata wcześniej niż Kraków, ale pierwsze uwiecznione doniesienia o osadzie są z 1105 roku. W centrum miasta odszukamy multum starych domków, ale na naszą uwagę zasługuję też inne obszary Bytomia. Na jego przedmieściach położony jest kompleks sportowy, na jaki składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa oraz sauna. W miasteczku spotkamy się z olbrzymią ofertą kulturalną. Możemy udać się na seans do Opery Śląskiej, jaka ma swoją siedzibę w centrum miasta. Jeśli wśród nas są fani sztuki nowoczesnej, to winni oni przejść się w kierunku starych gruntów pokopalnianych nieopodal serca miasta. Odkryją tam Teatr Rozbark, jakiego siedzibą są dawne obiekty cechowni także administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy lubią późne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania lokal muzyczny razem z kręgielnią. Na lokalnym rynku wyszukamy dużo zacisznych miejsc, w których możemy mile spędzić wolny czas.

Wybierz się do Bytomia

Nie zastanawiaj się i już teraz wybierz się na eskapadę do Bytomia. Dla jednostek aktywnych fizycznie, czynne są punkty sportowe. Jeśli preferujesz spokojnie spędzać czas, możesz udać do jednej z wielu knajpek oraz pubów, jakie znajdują się w sercu miasta. Dzięki obszernej ofercie rozrywek, na pewno wyszukasz tu miejsce dla siebie.