Autonomicznie od tego, w jakich trzewikach chodzimy na co dzień, u każdego z nas w garderobie znajdziemy skórzane buty. Idealnie się przedstawiają, pozwalają na przepuszczanie powietrza dodatkowo co najistotniejsze, są znacznie mocniejsze aniżeli obuwie zrobione ze sztucznych surowców. Nic więc szczególnego, że posiadamy jedną albo dwie pary butów z tego półproduktu. Ażeby jednakże służyły nam długie lata, należy stosownie o nie dbać. W przeciwieństwie do butów wykonanych z innych półproduktów, owe skórzane wymagają solidniejszej pielęgnacji.

W jaki sposób troszczyć się o buty skórzane

Na samym starcie całkowicie przeczyść powierzchnie trzewika ze wszelakich zanieczyszczeń przy pomocy wilgotnej ściereczki, bądź również gąbki. Zamiast wody możesz jeszcze wykorzystać specjalną pastę albo także płyn do mycia trzewików. Wcześniej jednakże upewnij się, iż zastosowany przez Ciebie preparat jest dedykowany do typu skóry, z którego stworzone jest obuwie. Pamiętaj żeby dokładnie umyć zarówno wierzch trzewika, jak także zelówkę. Przykuj dodatkowo uwagę do jakichkolwiek kącików, bądź przeszyć. Bardzo często właśnie w tych miejscach skupia się najwięcej syfu. Po umyciu, pozostaw je do wyschnięcia. Celem uniknięcia uszkodzeń dodatkowo przesuszania skóry pantofli, właściwie jest wykorzystać pastę do pantofli. Może to być zarówno pasta wszechstronna ewentualnie towar, jaki jest przeznaczony do restauracji poszczególnego rodzaju skóry. Narzuć dużą powłokę i poczekaj około 30 minut. W tym czasie preparat powinien się zaabsorbować. Resztę możesz oczyścić ściereczką, a później wypolerować pantofle, ażeby nadać im blask. Aby jeszcze lepiej zabezpieczyć skórzane obuwie, wiele osób dodatkowo czerpie z wosku pszczelego.

Niestandardowe formy dbania o buty

W przypadku, gdy nie mamy pasty do pantofli, potrafisz zastosować naturalne materiały. Skóra z bananów może posłużyć nam do umycia trzewików zamszowych. Tymczasem oliwa z oliwek, lub olej z orzechów włoskich wzorowo natłuszcza warstwy butów skórzanych. Dzięki temu, możesz znów upajać się pięknym wyglądem swojego obuwia. Pamiętaj jednakże, ażeby buty skórzane konserwować choć raz w tygodniu.

Szukasz nowych butów? Sprawdź ofertę na http://luxusowi.pl