Jeżeli przybędziesz na Śląsk, to należałoby zachaczyć o Katowice. To jedno z najciekawszych miejsc na Śląsku, gdzie odkryjesz nie wyłącznie historię rejonu. Będziesz miał ponadto możliwości, ażeby poznać oryginalny nastrój tego miasta, a ponadto zobaczyć wiele zajmujących miejsc. Zweryfikuj, dlaczego Katowice przyciągają tak dużo jednostek.

Odmienne oblicze Katowic

Katowice to jedno spośród mocno rozpoznawalnych miejsc na Śląsku. Wbrew przekonanim, wcale nie są tak nudne, jak mogłoby się wydawać. Na każdym kroku odnajdziemy zieleńce czy skwery. Miasteczko jest zasobne w niemało miejsc o wartościach przestarzałych. Okazem może być strażnica spadochronowa ulokowana w Parku Kościuszki, albo również Monument Powstańców, jaki ma miano największego także najcięższego posągu w Polsce. Obok przyciągających monumentów, w Katowicach należy ponadto obejrzeć ikonę miasta, czyli katowicki spodek. To nie całość. W miasteczku też spotkamy się z pełną ofertą kulturalną. Na spektakl możemy udać się do Śląskiego teatru im. Tadeusza Kościuszki w centrum Katowic. Atencję zwracają dodatkowo takie miejsca, jak Teatr Korez lub Kinoteatr Rialto. Jednym spośród zasadniczych aspektów wyprawy, powinna być wizyta w starym miasteczku. Wypatrzymy tam gmach Urzędu Marszałkowskiego. To jeden z najbogatszych budynków urzędowych, które możemy zlokalizować w Polsce. W budynku jest sala sejmu śląskiego, która była wzorem dla siedziby Sejmu Rzeczypospolitej. Katowice, to nie zaledwie teatry, urzędy i zabytki. W mieście realizowanych jest wiele festiwali, na przykład OFF Festiwal. Mówiąc o festiwalach, należałoby jeszcze zwrócić uwagę na recitale, jakie są organizowane w mieście. Na Katowickiej estradzie muzycznej były takie zespoły jak Pink Floyd albo Rammstein, a również wiele innych popularnych gwiazd oraz grup muzycznych.

Czemu należałoby przyjechać do Katowic

Części postaci, Śląsk kojarzy się z bezbarwnością, kopalniami czy hutami. Dopiero będąc na miejscu umiemy spostrzec, jak niewiele wspólnego z rzeczywistością ma ogólnie panujący domysł. Najodpowiedniejszym tego przykładem są Katowice. To dynamicznie rozwijająca się metropolia, w której odkryjemy atrakcyjne miejsca do zwiedzenia i nie tylko.
Wejdź na http://katowice-taxi.pl/ zanim przybędziesz do Katowic i dowiesz się, dlaczego warto poruszać się taksówką po mieście!