Urządzanie mieszkania może przysporzyć sporo problemów. Jednym z nich może być selekcja odpowiedniego sufitu. Choć dla wielu osób wybór w tej kwestii wydaje się być niewielki, posiadamy masę możliwości. Coraz większą popularność zyskują sufity napinane, jakie zapewniają bardzo dużo możliwości aranżacyjnych. W tym artykule pod lupę wzięliśmy sufity lustrzane, akustyczne oraz sufity niebo.

Sufity lustrzane

Sufity te świetnie sprawdzą się w każdym pokoju zarówno w domu, jak także salach bankietowych czy biurach. Nadają wnętrzu ponadprzeciętnej elegancji. Sufity lustrzane możemy zamówić w różnych barwach – od białego po czarny. Cechują się lekką strukturą, przez co są przystępne w montażu. Podstawową korzyścią lustrzanych sufitów jest wizualne powiększanie wnętrz, w jakich zostały zamontowane.

Sufit niebo

Jednokolorowy sufit nie spełnia Twoich pragnień? Co powiesz na sufit niebo? Dzięki właściwej technologii nudny szary sufit można przeistoczyć w niepowtarzalną ozdobę wnętrza, która jednocześnie może pełnić funkcję źródła światła. Powłoka napinana, która ilustruje niebo może zostać uzupełniająco oświetlona taśmami LED. Sterowanie oświetleniem dokonuje się bezprzewodowo, co jest sporym udogodnieniem. Możliwość zmiany koloru światła oraz uregulowania jego intensywności sprawi, że osiągniesz w pomieszczeniu niezwykły klimat! Możesz też uzyskać efekt gwieździstego nieba dzięki nowatorskim światłowodom. Sufit niebo będzie właściwy nie tylko do sypialni, lecz jest również świetnym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego i knajpy.

Sufit akustyczny

Drażni Cię duży hałas dochodzący z zewnątrz? Zastanów się nad zainstalowaniem sufitu akustycznego, który pozwoli wytłumić pomieszczenie. Ten model sufitu daje możliwość, również pozbyć się efektu echa, który niejednokrotnie przeszkadza w przestrzeniach o sporym metrażu. Sufit ten może być również świetnym elementem dekoracyjnym.