Multum postaci myśli, iż zakup smartfonu dla osoby starszej, to nadzwyczaj zła decyzja. Sądzą, że osoba starsza nie upora się z obsługą tak złożonego urządzenia. Innym przytaczanym argumentem jest to, iż Starzy nie wymagają telefonu typu smartfon, bowiem nie użyją wszystkich możliwości proponowanych przez urządzenie. W tym miejscu trzeba zadać sobie pytanie, ile młodych postaci używa albo także zna wszystkie funkcje, które można znaleźć w smartfonie. Seniorzy, gdyby sprezentować im odpowiednio sporo czasu, po jakimś okresie również zaczną posługiwać się nimi łatwo.

Smartfon dla starszej osoby

Nieprawdą jest to, że seniorzy mają kłopot z obsługą dzisiejszych udogodnień. Wystarczy ofiarować im tylko nieco czasu. Pokazać, w jaki sposób, mogą czerpać z określonego modelu. Smartfon dla starszego posiada sporą przewagę nad klasycznymi telefonami komórkowymi. Zwłaszcza, wolno dobrać rozmiar czcionki, która ma być pokazywana. Po drugie, na pulpicie urządzenia można umieścić ikony błyskawicznego wybierania numeru, przez co postać starsza nie będzie musiała tracić czasu, by wykonać istotny telefon do nas, czy do innej bliskiej osoby. Ważne jest dodatkowo to, iż w smartfonie nie ma klasycznej klawiatury, która może być dla osób starych kłopotem. Mogą ich zwyczajnie nie uchwycić. Smartfon posiada tę przewagę, że klawiatura numeryczna zajmuje bardzo dużą część ekranu także jest nadzwyczaj doskonale widoczna. Dodatkowo, nawigacja po smartfonie jest wiele przystępniejsza, niżeli po tradycyjnym telefonie komórkowym. Przypomnijcie sobie ile należy było się naklikać, żeby odnaleźć odpowiedni kontakt, do jakiego planowaliśmy wykonać telefon.

Telefon komórkowy czy smartfon?

Coraz więcej seniorów woli iść z duchem czasu również posiadać nowoczesne rozwiązania. Z pewnością znajdą się osoby, jakie cenią sobie tradycje i zostaną przy wyborze klasycznego telefonu komórkowego. Starczy jednak wyeksponować im przewagi, jakie ma smartfon, takie jak duży dotykowy ekran, lub również sposobność robienia foto, ażeby utrwalić chwile z wnukiem. Sami stwierdzicie, jak błyskawicznie zmienią zdanie dodatkowo będą chcieli zacząć korzystać z innowacji.