Piękne, lśniące z żywym kolorem. Tak wyglądają włosy zaraz po farbowaniu. Co zrobić by były takie przez długi czas?

 

Codzienna pielęgnacja farbowanych włosów kluczem do sukcesu

Najważniejsze w ochronie koloru jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Dostępnych mamy całą gamę środków, które przeznaczone są do włosów po koloryzacji. Zawierają one związki, które zapobiegają wypłukiwaniu barwnika i go chronią. Głowę myj co 2-3 dni, a gdy włosy wymagają odświeżenia, zastosuj suchy szampon, które je odświeży.  Należy też uważać ze stosowaniem szamponów przeciwłupieżowych, gdyż powodują one utratę blasku i płowienie. Stosujmy odżywki, których nie trzeba spłukiwać.

Aby włosy długo utrzymywały kolor, myj je w letniej wodzie. Zrezygnuj z gorącej wody, która zdecydowanie szybciej wypłukuje kolor. To samo tyczy się suszenia głowy. Najlepszym wyjściem jest naturalne suszenie włosów, ale kiedy nie mamy czasu, ustawmy w suszarce letni strumień powietrza. Jeżeli masz możliwość, stosuj suszarkę z funkcją jonizacji, dzięki której włosy nie będą się elektryzowały. Dodatkowo jony przenikają w głąb pasm, nadając im połysk i miękkość.

 

Olejowanie i maski ochronią farbowane włosy

Tydzień po koloryzacji warto zastosować kurację olejową. Do tego zabiegu wybierz olej migdałowy, arganowy lub z awokado. Wybrany olej wetrzyj w skórę i włosy. Odczekaj 30 minut trzymając włosy pod turbanem z ręcznika. Następnie spłucz głowę letnią wodą. Dzięki takiej kuracji nasze włosy po koloryzacji będą zregenerowane. Bardzo dobrym rozwiązaniem są również maski regeneracyjne, które powinniśmy stosować regularnie, minimum raz na tydzień. Maskę nakładamy po umyciu na około 5 minut i następnie spłukujemy. Efekty zobaczysz już po pierwszym stosowaniu.

Co ważne, aby zadbać o farbowane włosy, wcale nie musimy korzystać z drogich kosmetyków. Same możemy je wykonać, w większości z produktów dostępnych w domu. Odżywcze maski, preparaty do olejowania i odżywiania włosów wykonamy z produktów, które stosujemy na co dzień. Oliwa z oliwek, jajka, awokado są naszymi naturalnymi sprzymierzeńcami w walce o piękny i długotrwały kolor.