Zastanawiasz się nad kupnem domu na terenie Śląska? Twoją pierwotną myślą były na 100 procent Katowice – centrum całego śląska. Katowice to niewątpliwie świetna lokalizacja do wprowadzenia się. Wypada jednak rozpatrzyć także inne miejscowości. Bez mała wszystkie miasta są doskonale skomunikowane, dzięki czemu masz możliwość nabyć nieruchomość po korzystniejszej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem dużo atrakcyjnych lokalizacji. W naszym artykule przyglądniemy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w niedużej odległości od Katowic, jakie gwarantuje wiele atrakcji swoim mieszkańcom. Pośród atrakcji, na jakie szczególnie warto zwrócić uwagę należy wymienić:
– miejskie mury obronne z XIV wieku
– synagoga Mizarachi w kamienicy Wienera (ul. Potockiego 3)
– zespół pałacowo-parkowy Mieroszewskich w Gzichowie z pocz. XVIII w.
– kompleks zabudowy osiedla robotniczego Boleradz.
Miasto jest podzielone oficjalnie na osiem dzielnic: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście jak też Warpie. Ceny nieruchomości w tych dzielnicach są sporo niższe niż w innych miejscowościach na Śląsku, jak Katowice czy Tychy. Jeżeli chciałbyś sprawdzić oferty domów a także mieszkań na sprzedaż lub wynajem zajrzyj na stronę agencji nieruchomości REMAX Gold – http://remax-gold.pl/nieruchomosci/bedzin

Sosnowiec

Ceny najmu, jak też sprzedaży kwater w Sosnowcu są niższe aniżeli średnia cena dla całego województwa. Jest to jeden z motywów, dla których mieszkania cieszą się w tym regionie tak pokaźnym zainteresowaniem.
Zabytki a także ośrodki turystyczne, na jakie należy zwrócić uwagę:
– Pałac Dietla w Sosnowcu Pogoni (ul. S. Żeromskiego)
– Pałac Wilhelma
– Kościół ewangelicki w Sosnowcu-Pogoni
– Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu Niwce
– Pomnik Jana Pawła II w Sosnowcu usytuowany na Placu Papieskim w Sosnowcu.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie agencji RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska jest położone na Wyżynie Śląskiej w samym środku Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ma obszerną historię, która wpłynęła na dzisiejszy wygląd miasta. Ruda Śląska ma do zaoferowania mnóstwo interesujących zabytków w tym między innymi:
– Pałacyk Donnersmarcków (poł. XVIII)
– Kościół pw. św. Pawła Apostoła (1912)
– Kościół pw. św. Michała Archanioła (1894-1895, rozbudowa 1911-1912)
Pod względem kultury można także znaleźć atrakcyjne propozycje w tym. między innymi Centrum Handlowe Plaza, Muzeum Szkolne w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Kochłowicach im. Pelagii Kwapulińskiej oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Ruda Śląska to kolejne miejsce z dobrymi cenami mieszkań, w jakich opłaca się rozpatrzyć nabycie nieruchomości. Oprócz lokali w starym budownictwie można tu znaleźć też korzystne oferty na nowych osiedlach. By obejrzeć, aktualne oferty sprzedaży i najmu w Rudzie Śląskiej odwiedź agencję RE/MAX Gold.