Pranie chociaż sprawia wrażenie być robotą wybitnie łatwą, wielu osobom może stwarzać spory kłopot. Pionierskie sprzęty piorące mają programy zaprezentowane w dość przyjazny sposób, ale, co jeśli nasza pralka nie ma tego typu udogodnień? Oto trochę porad, które opłaci się wziąć pod uwagę!

1. Segregacja ubrań

Najważniejsze, by nie upychać wszystkich ciuchów za jednym razem do pralki. Segregujemy ubrania po kolorach jak również dzianinach, z jakich są wykonane. Jeżeli chodzi o kolory to pranie opłaca się rozdzielić na białe, czarne jak również wielokolorowe. Odpowiednia selekcja barw umożliwi uniknięcie pofarbowania ciuchów. Nie wszystkie materiały lubi taką samą temperaturę. Najlepiej studiować metki, jaka temperatura prania jest rekomendowana przez wytwórcę. W różnej temperaturze będziemy prali ubrania jeansowe, jedwab czy satynę.

2. Patrz na metki!

pralniaJak już wcześniej pisaliśmy warto spojrzeć na wskazówki tyczące się prania zapisane na . Dzięki nim będziemy wiedzieli nie tylko, jaka jest najlepsza temperatura prania, ale również czy w ogóle powinniśmy prać i prasować.

3. Temperatura wody

Bardzo istotny jest wybór właściwej temperatury. Delikatne materiały pierzemy w małych temperaturach. Trudne zanieczyszczenia w wysokich. Także ciemne ciuchy warto prać w niskich temperaturach, dzięki czemu nie stracą tak prędko swojego koloru.

4. Wybór substancji do prania

Czarne, jasne albo kolorowe? W zależności od tego, jakie planujesz pranie, wybierz odpowiedni środek. Dostępnych jest sporo możliwości – proszki, kapsułki jak też płyny. Nie zapomnij, aby środek był dostosowany do koloru prania! Co więcej należy też użyć preparatu do płukania, który nada praniu świeży zapach. Możesz także dodać do prania profesjonalne chusteczki, jakie mają za zadanie wychwytywać pigmenty, jakie ewentualnie mogły by pofarbować inne ciuchy.

5. Włączamy pranie

Posegregowane pranie warto umieścić w bębnie pralki, dołożyć detergenty do prania, wybrać właściwy program, zatrzasnąć drzwiczki od pralki i ją uruchomić. Prawda, że proste?