Jeśli na skórze ud, bioder, pośladków albo brzucha zauważasz jakieś nierówności również grudki, niestety znaczy to, że również Ciebie dotknął temat cellulitu. Pomarańczowa skóra może wystąpić się u nas, obojętnie od naszego wieku, albo prowadzonego trybu życia. Według lekarzy, ta przypadłość tyczy większości dojrzałych dam, lecz potrafi również wystąpić u młodych kobiet. Wpływa na to poziom estrogenu. Jego wahania są największe w momencie dojrzewania czy w czasie brzemienności. Dodatkowo stosowanie terapii hormonalnych może zachwiać poziom owego hormonu. Skutkiem będzie pojawienie się cellulitu.

W jaki sposón się pozbyć cellulitu

Niestety, nie powstała dotychczas wspaniała terapia albo recepta, która by pomogła zupełnie się pozbyć tego problemu. Cellulit bardzo często jest zdeterminowany od naszych uwarunkowań genetycznych. Są jednak nawyki, dzięki jakim umiemy ograniczyć jego występowanie. Wymaga to od nas systematyczności dodatkowo silnej woli. Zwłaszcza odpowiednia dieta, a jeszcze ćwiczenia pomogą nam otrzymać oczekiwane efekty. Z tym, że rezultaty będziemy potrafiły zauważyć dopiero po pewnym czasie. Mnóstwo pań decyduje się ponadto na korzystanie ze specjalnych medykamentów, bądź musów. Trzeba jednakże także tu uważać, albowiem nie każda z nas może je brać. Najczęściej ze względu na występowanie w nich jodu, panie chorujące na choroby tarczycy powinny być wyjątkowo ostrożne.

Ciesz się piękną również gładką skórą

Dużo kobiet żeby pozbyć się pomarańczowej skorupy, decyduje się na poddanie zabiegom proponowanym przez kliniki medycyny estetycznej. Już po paru sesjach, nasza skóra odzyska swój zdrowy stan. Zamiarem takich zabiegów, jest zwłaszcza polepszenie krążenia w skórze oraz wykluczenie obrzęków. Jednym spośród głównie wybieranych jest zabieg Vela Shape. Polega on na miejscowym rozgrzewaniu ciałka. Duża temperatura łamie oraz niszczy komórki tłuszczowe. Już po jednym zabiegu można zaobserwować skutki. Cera ulega ujędrnieniu, wygładzeniu, także odzyskuje swój dobry wygląd. Dla uzyskania korzystniejszych skutków zaleca się powtórzenie zabiegu cztery razy.